Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Söz sırası seçmende

Vatandaşlık görevimizin ve demokrasimizin en önemli göstergelerinden birisi de, oy kullanacak olanların seçim vaktinde sandığa gitmesi ve hür iradesi ile oyunu kullanmasıdır. Böylece vatandaşlık hakkını da yerine getirmiş olmakta.

Şimdi de yeni bir seçim artık bizleri beklemektedir. Ülke olarak 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için sandığa gideceğiz. Yeni bir sistemin ve yeni bir Türkiye’nin temelini atacak olan bu seçim muhakkak ki çok önemli.

Artık 24 Haziran Pazar günü söz de mühürde seçmende olacak. Bize düşen görev de Pazar günü adımızın yazılı olduğu sandığa giderek, geleceğimiz için oyumuzu kullanmamız. Yeni dönemde ve yeni sistemde Cumhurbaşkanını ve yeni milletvekillerini bizlerin oyu belirleyecek.

Hür iradesi ve özgürce oyunu kullanacak olan vatandaşlarımıza düşen ilk görev mutlaka seçimde oyunu kullanmalıdır. Oyumuzun boşa gitmemesi için de, sandığa gitmeden önce nasıl oy kullanacağımız konusunda bilgi sahibi olmalıyız.

Ülkemizde gerçekleşecek bu seçim sadece ülkemizi ilgilendirmiyor. Zaten basından da takip ettiğiniz üzere bazı ülkeler işini gücünü bırakıp, bizim ülkemizdeki bu seçimi konuşuyor. Hatta birçok ülke seçimlerde tarafını belirlemiş durumda. Vatandaşların tüm bunları dikkate alarak oyunu kullanmasını arzuluyoruz.

Başta iktidar partisi olan Ak Parti olmak üzere Milliyetci Harekat Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti,Büyük Birlik Partisi gibi partilerin yarışacağı bu seçimde, aynı zamanda Cumhurbaşkanı seçimi için de oy kullanacağız.

18 Yaşındaki yaklaşık bir milyon 500 bin gencinde ilk defa oy kullanacağı bu seçim, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.Umarım seçimler huşu içinde geçer. Hiçbir sıkıntı, olumsuz olay olmaması için, elbette her vatandaşa büyük görevler düşüyor.

Şehrimizde ve ülkemizde huzur ve güven ortamı içerisinde seçime gidilmesi için devlet her türlü tedbirleri almış durumdadır.Devletin güvencesi altında gerçekleşecek olan seçimde bizlere düşen tek şey sandığa gidip oyumuzu kullanmaktır.Herkesi Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet tarihimizin bu en önemli seçiminde sandığa gitmeye ve oylarını kullanmaya davet ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.