Sapıklığın siyaseti olmaz

Geçtiğimiz gün AA mahreçli bir haber, gazetenin birinde dikkatimi çekti. Haberde Karaman’da çocuklara tecavüz eden sapık öğretmenin meğersem “Marksist-Leninist ve solcu” olduğu vurgulanmaya çalışılmış.

Tecavüzcü öğretmenin bir komşusuna dayandırılan haberde, komşu “Hem Müslümanlık ayağına yatıyor hem de hacılarla hocalarla dalga geçiyor. Benim bildiğim, Marksist, Leninist, solcu bir adam. O zaman da MHP’li gözüküyormuş.” Diyerek konuşturulmuş.

Hani çocuklar bir yaramazlık yaptığı zaman, anne, babaya; baba da anneye “senin çocuğun” derler de iyi bir şey yaptığı zaman anne de baba da sahiplenir ya “benim çocuğum” diye, buradaki durum da aynen böyle…

Tabii ki burada kötü olan durum, Devletin resmi kurumu olan AA’nın buna alet ediliyor ve gazetecilik etiğinden uzaklaştırılıyor olmasıdır.

Yani bu habere göre, meğersem sapık öğretmen, Marksist-Leninist, solcu ve hatta biraz da MHP’li imiş ve köyü de ateist bir köymüş. Aman AK Partili olarak yorumlamayalım yani!

Muhakkak ki bununla ilgili böyle bir haber yapan AA, bu vahşi adamın KAİMDER’le, Ensar Vakfı ile alakasını da çok güzel ve doğru(!) bir biçimde açıklayacaktır.

Aslında işin özü şu: Bunlarla falan uğraşmak kadar komik bir şey yok. Eğer bu olayın sonucunu siyasetle özdeşleştiren birileri varsa yanlış yaparlar. Yani AK Parti’nin içersinde de, CHP’nin, MHP’nin ve diğer partilerin içerisinde de “tecavüzcüler” olabilir.

Ahlaksızlar, hırsızlar, namussuzlar, katiller ve her suçu işleyen insanlar toplum içerisinde oldukça illa ki partiler içerisinde de olacaktır. Bunun üzerinden partilerin birbirine çamur atması, bunun siyaseten bir ilişki içerisinde göstermeye çalışılması kesinlikle insani bir düşünce olamaz.

Bu haberi duyan hangi vatandaş “acaba tecavüzcü öğretmen hangi partidendir” veya “hangi siyasi görüştendir” diye sormuş olabilir ki?

Ama partisi, siyasi görüşü ne olursa olsun her vatandaşın bu olayı lanetlediğini ve kınadığını zannedersem söylemek yalan olmaz.

Kısacası aslında söylemek istediğim şu: sapıklığın partisi falan olmaz. Sapık adam sapıktır. Bu adamlar her partide, her siyasi görüşte, her ortamda olabilir.

Buradan yapılması gereken sapığın siyasi görüşünü araştırmak yerine, sapıklıkların çözümünü bulmaya çalışmaktır. Aksi halde elde edilecek bilgiler sadece insanları biraz daha fazla güldürecek bilgiler olacaktır ki, önemli olan komiklik yapmak değil, bu tecavüz sorununu yaşatan sosyolojiyi ortadan kaldırmaya çalışmaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.