Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

Başbakanların en şaibesizi

Başbakanların en şaibesizi

22 Mayıs tarihi, “olağanüstü kongreler partisi olmayan, AK Parti’nin “olağanüstü” kongre tarihi… Şimdiden herkese hayırlı olsun.

Bugün herkes “kör ölür badem gözlü olur” mantığıyla Ahmet Davutoğlu’nun ne kadar iyi bir insan olduğunu dile getiriyor. Tabii ki şunu alenen söylemeli ki şu an itibariyle iş işten geçmiştir ve AK Parti’de Ahmet Davutoğlu dönemi kapanmıştır. Şahsi fikrimi merak edenlere söyleyebilirim ama düşünülmesi gereken bundan çok daha önemli durumlar var ortada.

Birincisi; AK Parti Genel Başkanı kim olacak? Bu çok büyük önem arz ediyor. Acaba kayıtsız-şartsız AK Parti liderine biat etmiş birisi mi olacak yoksa ülke yönetimine aynı sistem içerisinde devam edecek birisi mi olacak?

İkincisi; Bu sene Ağustos’tan sonra bir seçimle karşı karşıya kalır mıyız? Kuvvetle muhtemel olan böyle bir erken seçim karşısında vatandaşın ve ekonominin tutumu nasıl olur?

Üçüncüsü; Konya’nın buradaki durumu nedir? Konya yeni kabinede bir bakanlık alabilecek midir? MKYK üyesi olup, MKYK’nın Genel Başkanın görevini kısıtlamaya giden teklifini imzalamayan 2 Konyalı MKYK üyesinin durumu ne olacak?

Dördüncüsü; Konya’ya vaat edilen yatırımların akıbeti ne olacak? Metro, çevre yolu gibi yatırımlar devam edecek mi?

Yani kısacası bu olay AK Parti’yi nasıl etkileyecek, Konya’yı nasıl etkileyecek ve Türkiye’yi nasıl etkileyecek?

Bu “bu harekatın” sonucunda erken genel seçim ve başkanlık sistemi isteği yatmakta olduğu aşikarken, buna vatandaşın bakışı acaba nasıl olacak?

O kadar çok “acabaların” arasında 22 Mayıs’ta AK Partililer bir seçim yapacaklar. Bu seçim aslında birçok sorunun cevabını beraberinde getiren bir seçim olacak.

Ancak şu bir gerçek ki, Konya ve Türkiye büyük bir sınavın içerisinde olacak. Yüzyıllar sonra bir başbakan çıkaran Konyalı gelinen aşamada Başbakanına sahip çıkamamış gözükmekte iken; tavırlarıyla, dürüstlüğüyle, herhangi bir şaibeye bulaşmamış bir Başbakan olarak Ahmet Davutoğlu’nun Türk halkının gönlündeki yeri dürüstlükle beraber anılacaktır.

Ne diyelim, hayırlısı… 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR