Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Konyalının boynu büküldü

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin beklide en şaibesiz, temiz, dürüst ve şeffaf Başbakanı olan Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 22 Mayıs tarihinde yapılacak olan Ak Parti Olağanüstü kongresinde yeniden genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

 

Başbakanlık görevini yürüttüğü 22 ayda yaptığı icraatlar ve verdiği kararlar ile ülkemizin 2023 yılı hedefine büyük katkılar sağlayan Davutoğlu, beklide gelecek nesillere örnek teşkil edecek bir veda konuşması yaptı. Kimseye kırgın ve dargın olmadığını belirten konuşmasında izleyiciler zaman zaman duygulandı.

 

Sadece basın toplantısını izleyenler değil milyonlarda televizyon başında duygulu anlar yaşadı. Torosların yiğidi Davutoğlu, kendisine yakışan vakur ve dik duruşu ile ayrıca bütün Konyalılarında gururu oldu.

 

Konuşmasında Konya’ya özel teşekkür eden Başbakan Davutoğlu, Konyalıların kimseye sitem duymamasını istedi ancak Konyalı yiğit evladına karşı hazırlanmış olan ayak oyunları konusunda içindeki burukluğu hiçbir zaman unutmayacak. MKYK toplantısından bir hafta önce olağanüstü genel kurul çalışmalarına katılanları da unutmayacak.

 

Başdanışmanlık, Büyükelçilik, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yaptığı dönemlerde mazlumların yükselen sesi olan Davutoğlu, kendi deyimiyle “gönül coğrafyası”ndaki mazlumları sahipsiz ve gözü yaşlı bıraktı. Aynı zamanda Konya’nın ve Konyalının boynunu büktü.

 

Selçuklu Başkenti olmasının 800. yılını kutlayan Konya’nın eline geçmiş en büyük şans olan Ahmet Davutoğlu, artık Konya Milletvekili olarak siyaset hayatına devam edecek. Ancak onun 21 aylık Başbakanlık döneminde yaptıklarını tarih her zaman gururla yazacak.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.