Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

“Zeytin dalı” harekatına karşı çıkanlara

Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak tarihinde başlatmış olduğu ”Zeytin Dalı” harekatı olanca hızıyla devam ediyor. Güney sınırlarımızın güvenlik altına almayı ve burada kümelenen teröristleri yok etmeyi amaçlayan bu harekat, içimizdeki hainleri de telaşlandırdı.

Ülkemizin güney sınırındaki terör yuvalanmasına karşı yapılan bu harekat elzem hale gelmişti. Yıllardır bu bölgede konuşlanan hain terör örgütleri, adeta Afrin ve çevresini köstebek yuvasına çevirdiklerini de ibretle görmekteyiz.

Yıllardır bölgede savaş devam ederken, PYD-YPG-PKK’lı teröristler, emperyalistlerden aldıkları silahlar ile büyük bir savaş verirlerken sesleri çıkmayanlar ve “barış” kelimesini ağzına almayanların şimdi hepsi adeta birer barış güvercini oldular.

Aslında bütün vatandaşlarımız biliyor ki, bunların  dertleri İslam ile onlara göre AK Parti muhafazakâr Anadolu insanını temsil eden ve dini referanslarını devletin tüm kurumlarına sirayet ettiren bir parti. Bu nedenle AK Parti’nin yapmış olduğu her şeye karşılar. MHP’nin de son dönemde AK Parti’ye destek veren politikalar üretmesi ise bunları iyice çıldırttı. Bu nedenle TSK’yı hedef alıyorlar.

Aslında yaptıkları şey  ÖSO’ya sövüp, TSK’ya ve hükümete olan kinlerini dolaylı yoldan kusmak.  Aynı askerler ellerindeki silahları halka doğrulttuğunda, tanklarını halkın üzerine sürdüğünde ve uçaklarla kendi halkını bombaladığında bunların hoşuna gidiyordu.

Ama asker silahını düşmana doğrultmuş, tanklarımızı düşmanın üzerine sürüyor ve uçaklar terör örgütlerinin inlerini bombalıyor bu sözde barışseverler  rahatsız oluyor. Bunun açıklaması resmen vatan hainliğidir.

Güney sınırımızda terör koridoru oluşmasının en büyük sebebi ABD’dir. PYD-YPG-PKK ve DAEŞ birer taşeron terör örgütleridirler. Bunların hepsi ABD’nin maşasıdır. Ateşi eliyle tutmak istemeyen ABD bu örgütler aracılığıyla bölgede kirli bir savaş yürütmektedir. Zaten yıllardır Ortadoğu’yu bataklık haline getiren ve istikrarsızlaştıran da yine ABD’dir.

Ancak her ne yaparlarsa yapsınlar halkımızın yüzde 85’inin onayladığı bu harekat sonuna kadar devam edecektir. Teröristlerin inlerine kadar girilecek ve bölge terörden temizlenecektir. Halkımız Karhan Türk Silahlı Kuvvetlerine ve güvenlik güçlerine sonuna kadar güvenmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.