Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Üzerlerindeki üniformayı çıkartın

15 Temmuz akşamı yapılan hain saldırının ardından bir hafta geçti. Demokrasiye sahip çıkan halkımız meydanlarda nöbetini aksatmadan ve büyük bir zevkle tutuyor. Asker kılığındaki hainlerin yaptığı zulümler ve halka karşı yaptıkları ahlaksız eylemler de teker teker açığa çıkıyor.

 

Tankların önünde aslanlar gibi duran vatandaşlarımıza ateş açan, tankları üzerine süren, yüce Meclisi bombalayan bu asker üniformalı teröristler, hak ettikleri cezayı mutlaka göreceklerdir. Sosyal paylaşım sitesinden aldığım bir hikayeyi sizinle paylaşmak istedim:"Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.

Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır. Ve ona sorar;

“Bu kuş senden şikâyetçi, neden kanadını kırdın?” Derviş kendini savunur;

“Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı.”

Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki;

“Bak, bu adam da haklı. Sen niye kaçmadın? O sana sinsice yaklaşmamış. Sen hakkını savunabilirdin. Şimdi kolum kanadım kırıldı diye şikâyet ediyorsun?”

Kuş kendini savunur.

“Efendim ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım.”

Hz. Süleyman bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister.

“Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın” diye emreder. Kuş o anda;

“Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın” diyerek öne atılır. “Neden” diye sorar Hz. Süleyman. Kuş sebebini şöyle açıklar;

“Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar... Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkarın... Çıkarın ki, benim gibi kuşlar bundan sonra aldanmasın.”

Vatanı koruması için kendisine emanet edilen silahları düşman yerine kendi halkına doğrultan ve ateş eden bu kişilerden bir daha hiç giymemek üzere üniformalarını çıkartmaları sağlanmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.