Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Unutmadık unutturmayacağız

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılı yurdumuzun dört bir tarafında dualarla, tekbirlerle ve Fatihalarla seksen milyon vatandaşımızın katılımıyla yeniden hatırlandı. Demokrasi uğruna şehit olan Kahramanlar için Ankara ve İstanbul’da anıtlar açıldı.

 

 

O karanlık gecede İstanbul’un, Çorum’un, Ankara’nın,  Gaziantep’in evlatları vatanları için şehit düştü.  Vatanımızın ve demokrasimizin yaşayabilmesi için şehitlerimizin tamamı vefa ehli olarak kalbimizde ebediyen yaşayacaktır. Acımız büyük ama hain FETÖ teröristlerine  boyun bükmedik bükmeyeceğiz. Bizler hüznümüzü yüreğimizde yaşayacak, gözyaşlarımızım içimize akıtacak ve hainleri sevindirmeyeceğiz.

 

 

15 Temmuz’u millet olarak unutmayacağız, unutturmayacağız. Dualarımızla Fatihalarımız ile minnet ve şükranlarımız ile onların aziz hatıralarını her zaman yaşatacağız. Biz, şehitlik mertebesini ölümsüz sayan bir inancın medeniyetin milatçılarıyız. Biz söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyebilen bir neslin uzantılarıyız.

 

 

.15 Temmuz’da aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımızın, Başkomutanımızın liderliğinde meydanlara inmiş bu gözü dönmüş hainlere dersini vermiş, darbecilere darbeyi vurmuştur.

Ecdad bu vatan toprağını çiğnetmemiştir. Bu mübarek toprakları hiçbir hain çiğneyemeyecek.

Bu yüce Türk milletinin sağduyusu ile her türlü terör ve fitnelere karşı hainlere aman verilmeyecektir.

 

Hainler, kendi karanlıklarından yok olup gidecek, kendi bataklıklarında kuruyacak, ellerindeki kanda boğulacaklardır. Hiçbir zaman şiddete teslim olmadık bundan sonra da olmayacağız. Hiçbir zaman ümitsiz olmadık bundan sonrada olmayacağız.

 

Kahramanca Cumhurbaşkanımızın işaret etmiş olduğu bu kutlu yolda topraklarımızı  korumaya ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya  hep birlikte çalışacağız. Düşmana teröre inat şer odaklarına inat direnecek onlara rağmen kardeşliğimizi birliğimizi daha da yücelteceğiz

 

Tarih boyunca ülkemizi dışarıdan ve içeriden devirmeye çalışan hainler nasıl başarısız oldularsa, bundan sonrada milli birlik ve beraberliğimiz karşısında yine başarısız olacaklar. Şehadet gömleğini giymiş seksen milyon vatandaşımız vatanı ve bayrağı için her şeyi yapmaya hazırdır. Bir kere daha  15 Temmuz şehitlerini rahmet ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle karanlık gece yaşatmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.