Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ulusal medya sanki kör oldu

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Yenikapı’da yeni bir miting yapıldı. Saadet Partisi’nin önderliğinde yapılan bu muhteşem  “Kudüs mitingi”,maalesef ulusal basında yeterince yer almadı. Hatta  birkaç gazete dışında hiç yer almadı desek doğru demiş oluruz.

 

Türk milleti olarak nerede bir haksızlık varsa, nerede Müslüman halk eziliyorsa gönlümüz orada olmasına rağmen, hatta mitinge milyonların katılmasına rağmen ulusal basın adeta kör oldu. Muhteşem Kudüs mitingi sütunlarında yer almadı maalesef.

 

 

CHP’nin yaptığı “Adalet yürüyüşü” kadar bile gazetelerde yer almayan “Kudüs mitingi” ne yurt dışı basını çok büyük önem gösterdi. Başta İsrail olmak üzere bütün ülkelerin basını “Kudüs mitingi”ne geniş yer verdi.

 

Ülkemizin dört bir yanından gelen ve Kudüs’ün bağımsızlığı için yüreklerini ortaya koyanların yarattığı tabloyu, maalesef sadece bazı gazetelerden ve birkaç televizyonlardan görme şansımız oldu.

 

Türk milletinin duyarlılığının ve Kudüs aşkının çok güzel bir gösterisi olan bu kitlesel tepki, yurt içinden çok yurt dışından ses getirdi. Türk milletinin sağduyusu ile kalabalık, güzel, anlamlı ve üzülecek bir durum olmadan aynı duyarlılıkla da sona erdi.

 

Müslümanlarca kutsal olan Kudüs’e sahip çıkan vatandaşlarımız özlediğimiz ve beklediğimiz bir olgunluk içerisinde toplantısını yaptı, dünyaya gerekli mesajını verdi ve yine aynı vakur ile evinin yolunu tuttu.

 

İsrail hükümetinin lanetlendiği ve Kudüs’ün Müslümanlar için önemli olduğunun altı kalın ve kırmızı çizgi ile çizilmiş oldu. Vurmadan, kırmadan, kırıp dökmeden, haksızlığa karşı tek ses olunan mitingde Müslümanlar için birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı.

 

Milyonların aktığı ve kalplerinin bir arada çarptığı “Kudüs mitingi” amacına çoktan ulaştı. Dünyaya büyük mesajlar veren bu miting de, elele ve kolkola vererek birliğimizi ve kararlılığımızı göstermiş olduk.

 

Ezilen dünya Müslümanlarının son sığınacakları kalesi olan güzel Türkiye’m, adına layık ve şanına layık bir miting ile Müslümanların her zaman yanında olduğunu dünya aleme duyurmuş oldu. Keşke ulusal basında yurt dışı basın kadar ilgi göstermiş olsaydı.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.