Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Uğur İbrahim Altay faktörü

Hiç şüphe yok ki başarı çok zor elde edilir. Başarıya giden yol her zaman çakıllı, dikenli ve zor yoldur. Ancak bu zor yolları aşanlar başarıya ulaşabilir. Bunun sonucu her hangi bir başarı elde ettiğiniz zaman, çevreniz size ‘başarılı’ gözüyle bakar.

 

Özellikle belediyecilik alanında başarılı olmak, herkesin gönlünü kazanmak ve ilçenize kalıcı eserler bırakarak adınızı ölümsüz kılmak daha da zordur. Hele bu Selçuklu gibi yaklaşık 50’den fazla ilden daha fazla bir nüfusa sahip bir ilçe ise başarı şansınız çok daha zordur.

 

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bütün bu zorlukları aşarak, ilçesine önemli yatırımlar ve projeler hayata geçirerek  “başarı” nın yeni adı oldu. Başarının her zaman kıskanıldığını bildiğimiz günümüzde, Uğur İbrahim Altay başkanın başarısı kıskanılmayan ve karşısındaki insanı bile mutlu eden cinstendir.

 

Kelebekler Vadisi gibi devasa bir parktan sonra Selçuklu Kültür ve Kongre Sarayı’nı hayata geçirmeye hazırlanırken araya kıskanılacak bir çiçek bahçesini gerçekleştirmiştir. Daha ne olduğunu anlamadan şimdi de Sille Himmet Ölçmen Baraj Parkı Konyalıların hizmetine sunulmuştur.

 

Yaklaşık 2 milyon metrekarelik bir alanda gerçekleşen yeni projeye yine yaklaşık 21 milyon lira harcanmıştır. Konya’nın yeni cazibe ve eğlence mekanı olacak olan Sille Baraj Parkı, diranetli bir başkanın ve onun başarılı ve çalışkan ekibinin güzel bir örneğidir.

 

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  mesleğinde ve kent sosyal yaşamında yakaladığı başarısını, ortaya koyduğunu karakteriyle bütünleştiren ve toplumun her kesiminde takdir gören ender isimlerden biridir.

 

Belediye Başkanı olarak görev yaptığı süre içerisinde  ortaya koyduğu mesleki başarı, hakla bütünleşmesi ve kent insanıyla kurduğu samimi ve sıcak diyalog  başkanı  Konya’nın en sevilen  ve bu kentte  en tanınır  kişi hale getirdi.

Hepimizin bildiği gibi belediye başkanlığı yıpratıcı bir görevdir aynı zamanda. Ancak Uğur İbrahim Altay, hem Selçuklu ilçesinin takdirini kazanacak büyük projelere imza atmakta ve aynı zamanda da  Selçuklu ilçesi,  Ak Parti’nin ilimizde en güçlü olduğu, her seçimde partinin en yüksek aldığı bir ilçedir. Ak Parti’nin sürekli birinci olduğu ilçedir Selçuklu. Bunun en önemli nedeni de Selçuklu  İlçesi’nde ilçe belediye başkanı Uğur İbrahim Altay faktörüdür…

Başkan Uğur İbrahim Altay’ın ve ekibinin bundan sonra daha çok çalışması gerekir. Çünkü Selçuklu ilçesinde yaşayanların beklentileri yapılan devasa yatırımlarla daha da yükseğe çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki, ‘başarıyı elde tutmak, başarıya ulaşmaktan daha zordur’

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.