Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Seçimde üsluplara dikkat!

Atalarımızın bize emanet ettiği bu mübarek vatan toprak üzerinde ne zaman bir kalkınma hamlesine başlayacak olursak mutlaka devreye bir gizli el girer ve ortalığı toz duman etmeye çalışır. Bu tarih boyunca hep böyle olmuştur.

Dışarıdan ve içeriden birçok düşman ülkemizin hamle yapmasını hazmedemez ve bir türlü bu ilerlemeyi durdurmaya çalışırlar. Ya mezhepler ya ırklar ya da siyasi görüşler arasında ayrışmalar, kopuşlar, savrulmalar başlar. Önceleri farklılıklar zenginliktir, birbirine tahammüldür, hoşgörüdür denilir daha sonra içten içe toplumda yavaş yavaş ayrıştırma zeminleri oluşturulur,  kamplaşmalar başlar.

Güzel ülkemiz şimdilerde tamda böyle günler yaşamaktadır. Acılı ve bir o kadar da öfkeli günler yaşadık milletçe. Zaman zaman aklın ve mantığın kabul etmediği sürü psikolojisi ile hareket ettik. Yaktık, yıktık, kırdık terörle ilgisi olmayan masum vatandaşlara saldırdık. Böylece terörün istediği gibi ayrışmaya, bölünmeye, savrulmaya bilmeden de olsa çanak tuttuk.

Bugün yaşananlarda etle tırnak olmuş. İç içe geçmiş kan bağı ile sıkı sıkıya bağlanmış iki ırkı ayırmak birbirine düşman etmek vatanın değişmez sınırlarına karşı çıkmak için sergilenen çok acımasız bir oyun. Aktörlerin içeride ve dışarıda uzantıları var. Ayrımcılığı körüklemek kini nefreti tabana yaymak için boş durmuyor haince çalışıyorlar.

Toplumu ayrıştırmak, ülkeyi bölmek, kardeşkanı akıtmak için provokatörler ne yazık ki iş başında. Terörün amacına ulaşmaması için hepimizin çok duyarlı davranması gerektiği şu dönemde mademki seçimler ülke bütünlüğünün sağlanması, birlik ve beraberliğimizin tesisi açısından önemli günlerdir öyleyse kardeşçe bir seçim geçirmek için tüm kesimlerin çok dikkatli olması, üslupların birleştirici, kucaklayıcı olması gerekir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.