Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Gün birlik günüdür

Gün birlik günüdür

Bütün ülkede günden güne artarak devam eden milli ruh, herkesi memnun etmektedir. Güzel ülkemin insanları akşamları demokrasi nöbetine ve gündüzleri de işine devam ederek, üzerine düşeni fazlası ile yerine getirmektedir. Birlik ve beraberliğimizin tavan yaptığı bu günlerde bazı çatlak seslerinde tadımızı kaçırdığı da bir gerçektir.

 

Bir televizyon programına konuk olan ve adının başında profesör sıfatı olan bir bayanın 15 Temmuz akşamında şehit olan vatandaşlarımız için “ölü” demesi kendisini ikaz etmelerine rağmen hala bu söylemine devam etmesi normal olarak bizleri üzmüştür.

 

Yine gerek sosyal medyada ve gerekse de özel toplantılarda 15 Temmuz akşamı bir avuç hain tarafından yapılmak istenen askeri kalkışmayı bütün bir Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine mal etmeye çalışanlarda bizleri üzmektedir. !5 Temmuz’u bu ülkeye yaşatanlar inşallah cezaların en ağırı ile cezalandırılacaktır.

 

Ancak asker üniformalı teröristler ile diğer TSK üyelerini birbirine karıştırmamak gerekmektedir. Kimilerince kasıtlı olarak çıkartılan bu söylemler  vatandaşları da rencide etmektedir. Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi “ Lütfen şu andaki görevlerinin başındaki TSK mensupları ile o gün askerin üniformasını giymiş teröristleri karıştırmayın”

 

Koskoca bir TSK’yı bu halde görmek büyük bir cehaletin işaretidir. Vatanımızın sınırlarını kendisine emanet ettiğimiz kahraman TSK mensuplarına haksızlık etmeyi bırakmalı artık. Her başımız derde girdiğinde yanımızda TSK mensupları vardı. Terörle mücadelede, 1999 depreminde, sınırda, havada, karada ve denizde bu kahramanlar vardır.

 

Ülkemiz 15 Temmuz akşamı çok büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Yine bu dönüşü sağlayan kahraman TSK mensupları ile kahraman Türk Polisi değil mi? Böylesine bir kritik dönemde halk, TSK ve Türk Polisi elele vermiş ülkemizin geleceği adına canlarını ortaya koymuşlardır.

 

Artık gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün Türk ve Türkiye düşmanlarına karşı elbirliği günüdür.AB ve ABD ile bazı Avrupa ülkeleri  gerçek yüzlerini ve niyetlerini ortaya koymuştur. Bunlara karşı verilecek en güzel cevap Ordu, millet ve polis güçbirliği ve gönül birliğidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR