Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Türkiye bir bütündür

Türkiye bir bütündür

Asker üniformalı hainlerin yapmak istedikleri askeri kalkışmanın bugün 13. günündeyiz. Meydanlarda hala demokrasi nöbeti devam etmektedir. Askeri kalkışmanın bir araya getirdiği güzel ülkemin insanları ellerinde ay yıldızlı Türk bayrağı ile nöbetini büyük bir heyecanla tutmaktadır.

 

Hangi görüşte olursa olsun, hangi partiye üye olursa olsun bütün bunları bir kenara itip sadece Türk bayrağı ile meydanları dolduranların birlikteliği bütün dünyaya örnek olmaktadır. Meydanlarda meydana gelen bu birliktelik siyasetin en tepesine de sirayet etmiş bulunuyor.

 

İlk defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bir araya gelen Ak Parti, CHP ve MHP liderleri de birlik mesajları veriyor ve ortak deklarasyon yayınlayabiliyor. Bu durum yıllardır özlenen ve beklenen bir tablodur.

 

Meydanlarda yaşananlar adeta bir demokrasi şöleni halinde devam etmektedir. Meydanlar Türkiye marşları ve türküleri ile çınlamakta halkımız demokrasiyi özgürce içine çekmektedir. Bir tarafta mehter marşları çalarken diğer tarafta ise 10. yıl marşı ile halkımız nöbetini tutmaktadır.

 

Oğuz boylarından bu yana özgür yaşamaya ve özgürlüğe aşık olan büyük Türk Milleti, üzerine düşeni her zaman eksiksiz yerine getirmektedir. Türk milleti her zaman devleti ve milleti ile birlikte bayrak ve vatan aşkıyla ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edecektir.

 

Bu milleti parçalamaya çalışanlar yaşanan güzel tablolar karşısında şapkalarını bir daha önüne alıp düşünmelidir. Son olarak 15 Temmuz akşamı  tankların önüne yatan, tankların üstüne çıkan, namluların önüne göğüslerini siper eden bu ülkenin insanıydı. Bu ülkeyi şartsız ve koşulsuz seven insanların neler yapabileceğinin bir göstergesiydi.

 

Artık bütün dünya görmüş ve anlamıştır ki, hiçbir hain girişim bu ülkeyi bölemez. Bu ülke insanlarını parçalayamaz ve bu ülkede savaş çıkaramaz. Devleti, milleti ve tüm ulusuyla Türkiye bir bütündür.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR