Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ayak takımı

Son günlerde özellikle ara sokaklarda bazı kendini bilmez kişiler, gerek araba ile veya gerekse bisikletli olarak yalnız yürüyen bayanları rahatsız etmeye başladılar. Açıkça küfür etmeler ve  rahatsız edici hareketler sonucu pek çok bayan  yalnız gezmeye korkar hale geldi.

Özellikle polisin olmadığı yerleri seçen bu şehir magandaları akşam iş çıkışlarında bu rahatsız edici davranışlarını sergilemekte. Yaşanan ortam nedeniyle de vatandaşların bu gibi olaylara karşı tepkisi de neredeyse hiç olmuyor.

İnsanın yaşam  ve özgürce dolaşma hakkına kimse karışamaz. Konya’da  herkes yaşam biçiminde ve elbise seçiminde özgürdür. Kimse bir başkasını giyiminden dolayı rahatsız edemez ve hayatına müdahale hakkı yoktur.

Milli birliğimiz ve özgürlüğümüz gibi durumlara herkesin saygı göstermesi gerekmektedir. Yaşam ve giyim tarzları ile kişileri sorgulamak bizlere düşmez. Birileri kısa giyiyor diye onu sorgulama hakkı kimseye verilmemiştir.

Bütün bunları aştığımızı sandığımız bir anda, kıyafeti ve davranışları ile kişileri sorgulamak hakkını kim ve nereden alıyor? Aslında bu gibi olaylara polisimiz gerekli denetimleri yapıyor. Sık sık da devriye geziyor. Vatandaş olarak polisimize yardımcı olmamız da gerekiyor. Kendini bilmez böyle kişileri ihbar etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Birkaç şehir eşkiyasının yapmaya kalkıştığı bu gibi hareketler, aynı zamanda Konya imajını da zedelemekte. Konyalılar her türlü özgürlüğe saygılıdır. Bu gibi hareketleri yapanlara tepki göstermez isek işin sonunu bulamayız.

Elele vererek barışın, huzurun, güvenliğin, kardeşliğin ve saygının hakim olduğu bir ortam yaratmak elimizdedir. Böyle birkaç ayak takımına şehrimizin huzurunu da bozdurmayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.