Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Teröristlerin ekmeğine yağ sürüyoruz

Türkiye’nin dört bir tarafında ülkemizi saran terör belasını protesto etmek amacıyla eylemler düzenleniyor. Eline Türk Bayrağını alan vatandaşlar terörü ve terörü destekleyenleri protesto ederek birlik ve beraberlik sloganları atıyor.

Vatandaşın masumane ve vatan aşkıyla yaptığı bu protestoları bazıları çirkin emellerine ulaşmak adına provako etmekten geri kalmıyor. Vatandaşların arasına karışan provakotörler bazı yerlerin taşlanmasına hatta yanmasına kadar vatandaşı tahrik ediyor.

Ülkede karmaşa ve kaos çıkarmayı ana ilke edinen teröristler, bu hareketleri belki de ellerini ovuşturarak seyrediyordur. Bizler çapulcu değil vatanseveriz. Teröristleri protesto etmek adına kendimiz terör yaratmamalıyız. Ellerimizdeki Türk bayrağını sallayarak birliğimiz için slogan atmalı, polis ve askerimize olan desteğimizi dile getirmeliyiz.

Çeşitli binaların yakılması, bazı araçların taşlanması ve bazı kişilerin dövülmesi bizlere yakışmaz. İşte o zaman teröristlerin emeğine yağ sürmüş oluruz. Sadece kürt diye birilerini dövmek veya binalarını ateşe vermiş bizlere yakışmaz.

İşte o şekilde davranışlar sergilediğimiz zaman insanları da bilemiş oluruz.Ülkemizi iç savaşın içine çekmek isteyenlerin tuzağına düşmüş oluruz. Böyle davranmaya devam ettiğimiz takdirde Suriye’ye, Mısır’a, Libya’ya veya Irak’a döneriz. Bizler sorumlu davranmak zorundayız.

Kafamıza göre önümüze gelen dükkanı, binayı, arabayı, evi yakamayız. İstediğimiz kişiyi dövemeyiz, istediğimizi öldüremeyiz. Beyler sanırım fark etmediniz ama kanunları olan bir Cumhuriyet'in içerisinde sürdürüyoruz yaşamamızı. Düzenli ve güçlü bir ordumuz, teröre atabileceğimiz çok büyük bir tokadımız var. Bizleri teröristten ayıran özellikte budur işte.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.