Selçuk'ta güzel şeyler olacak

Selçuk Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerin ardından yeni rektörüne kavuştu. Büyük bir oy farkı ile ipi göğüsleyen, Cumhurbaşkanımızın da onayı ile Selçuk Üniversitesi'nin yeni rektörü olarak göreve başlayan Prof. Dr. Mustafa Şahin'e Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

 

Oldukça rahat ve cana yakınlığı ile dikkat çeken, gerek sohbeti gerek yapacağı çalışmalar ile üzerimizde olumlu bir etki bırakan Sayın Şahin ile Selçuk Üniversitesi'ni çok güzel günlerin beklediği bir gerçekti.

 

Üniversite için hayata geçireceği projelerle,  ayırımcı değil tüm eğitim camiasını birleştirici, kucaklayıcı tavır içerisinde olacağı sözü ile, Selçuk Üniversitesi'nin adının sadece Türkiye'de değil ülke sınırları dışında da en üst sıralara taşınması için yapmayı planladığı çalışmalar ile gerçekten Konyamızı özellikle Selçuk Üniversitemizi gerçekten çok güzel bir dönemin beklediği şimdiden net olarak görünüyordu.

 

Sayın rektörümüz sohbet sırasında tüm bunları en ince ayrıntılarına kadar anlattı. Yoğun bir ziyaretçi trafiği olmasına rağmen Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve beraberindekilere oldukça uzun bir zaman ayırması da sayın rektörümüzün Basına verdiği önemin en güzel örneği idi.

 

Sayın rektörümüzün sohbetinin bir bölümünde Konya Basını ile ilgili dile getirdiği görüşleri ise bizim için ayrı bir gurur oldu.

 

Konya basınının rektörlük seçimleri süresince harika bir yol izlediğine özellikle vurgu yapan Sayın Şahin, "Konya'da hizmet veren yerel ve ulusal tüm basın kuruluşları ve basın mensubu arkadaşlarımız o kadar güzel bir yaklaşım ile seçimleri izledi ki anlatamam. Hiçbir zaman yıkıcı eleştiri de bulunmayan, tamamen yapıcı ve öz eleştiri ile bizlere yol gösterici görevini üstlenen Konya basınını bu manada yürekten kutluyor ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum" cümleleri  gerçekten bizim açımızdan onur verici idi.

 

Konya basının bu yaklaşımı ve desteği ile Selçuk Üniversitesi'ni tüm birimleri ile daha iyi yerlere getireceklerine inandıklarını da dile getiren sayın Şahin'in bu güzel ve yerinde beklentisine tabi ki Konya basını olarak bizim verebileceğimiz en güzel cevap, 

 

'Korkmayın Rektörüm Konya basını olarak sizin yanınızdayız' olmalı değil mi?

 

Evet, biz Konya basını olarak üniversitemizin isminin en üstlerde yer alması, öğrencilerimizin huzur kenti Konyamızı tercih etmeleri için elimizden gelen desteği vermeye hazırız sayın rektörüm endişe etmeyin.

 

Çünkü biz Konya basını olarak şimdiye kadar hiçbir kurumun zarar görmesine izin vermedik vermeyiz de.

 

Çünkü biz bu şehri, bu şehrin insanlarını, bu şehir için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan canını dişine takarak sizin gibi çalışan herkesi seviyoruz.

 

Selçuk Üniversitemizin de hak ettiği yerde olması için değil elimizi, gövdemizi taşın altına koymaya hazırız.

 

Selçuk Üniversitemiz başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin olmak üzere tüm ekibi  ve SÜ ailesi bunu gerçekten hak ediyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar