Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

‘Askıda’ uygulaması

Özellikle son günlerde ‘askıda’ uygulaması hemen her sektörde yaygınlaşmaya başladı.

İnsanın konumu, durumu ne olursa olsun hayır işlemeye ihtiyacı vardır, çünkü hayır işleri insana huzur verir, nasıl ki mide yemek içmek istiyorsa ruh da hayırlı işlerden gıdasını alıyor.

 

Hayrın bin bir çeşidi vardır,  bunlardan birisi de ‘askıda’ uygulaması. “Hayır askısı” adıyla da bilinen bu çalışmanın işlevi şu, ekmek, Kur’an-ı Kerim ve giyilebilir dolabınızda sıkıntı oluşturan elbiselerinizi askıya hibe olarak bırakıyorsunuz ihtiyacı olan oradan alıyor.

 

Birkaç unlu mamul satan yerde ve bazı AVM’ler de gördüğüm bu uygulamalar için uygulayıcılarına çok teşekkür ederim. Unutmayalım ki, aç ve açıkta kalan insanlara ‘az daha sabır’ diyemeyiz onun için giyinmek, soğuktan korunmak kış mevsimi itibariyle gıdadan sonra en büyük ihtiyaçtır.

 

Bizim insanımız her zaman darda ve sıkıntıda olanlara ellerini uzatmıştır. Hiç bir zaman ‘bana ne’ dememiştir. Bu nedenle sizlerde bu tür “askıda” çalışması yapılan yerlere uğrayarak yardımda bulunabilirsiniz.

 

Evinize iki ekmek alırken bir ekmekte ‘askıda’ projesine verebilirsiniz. Veya çocuğunuzun küçülmüş veya dar gelen giyeceğini bu ‘askıda’ kutularına koyabilirsiniz. Dolayısıyla ihtiyacı olan vatandaşlarımızın hayır askısına uğramaları da bu hayırlı işe bir katkıdır.

 

Allah şehrimizi, bölgemizi, ülkemizi bu sıra dışı durumlardan korusun böyle ağır dert ve cefa vermesin. Öyle ki böyle çalışmaları daha huzur içinde yapalım. Umut ediyorum bu ‘askıda’ veya diğer adıyla ‘hayır askısı’ daha çok genişler. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.