Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Uyuşturucuda Narkotim başarısı

Hepinizin de bildiği gibi 28-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Uyuşturucuyla Mücadele Şurası’nda görüşülen ve Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planının en önemli projelerinden olan Narkotim Projesi kapsamında, 60 personel ve 12 araç’tan oluşan Konya Narkotim göreve başladı.

Aradan geçen üç yıl boyunca oldukça başarılı operasyonlara imza atan Konya Narkotim, hepimizin gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Çağımızın hastalığı olarak tabir ettiğimiz uyuşturucu ve madde bağımlılığı son yıllarda ülkemizde de korkulu rüya haline geldi.

Ne yazık ki her geçen gün daha çok insanımız zararlı alışkanlıkların pençesine düşüyor. Çevre koşulları, kolay ulaşılabilirlik, bir kere denemeden bir şey olmaz gibi nedenler gencecik yavrularımızı zararlı alışkanlıkların pençesine itiyor. Bu bağlamda bizlere düşen madde bağımlısı haline gelen insanlarımızı yeniden topluma kazandırma çalışmalarının yanında uyuşturucunun kökünü kurutacak, gençlerimizi bundan uzak tutacak adımlar atmalıyız.

 Son yıllarda ülke çapında başlatılan başarılı operasyonları bu meyanda olumlu gelişmeler olarak değerlendiriyorum. Bu çalışmalara rağmen zehir tacirleri yine boş durmadı ve yeni kendi ağına düşürdükleri gençlerimizi zehirlemeye çalıştı.

Emniyet Müdürü Şükrü Yaman’ın Konya’da göreve başladığında kendisine yaptığımız bir ziyarette FETÖ ile mücadelenin yanı sıra uyuşturucu ile mücadeleye büyük önem vereceklerini söylemişti.

FETÖ konusundaki Konya Emniyet Müdürlüğünün çalışmalarını herkes takdir etmektedir. Bunun yanı sıra  uyuşturucu ile mücadelede de büyük başarılara imza atıldı. Emniyet Müdürü Şükrü Yaman’ın göreve başlaması ile başlayan uyuşturucu ile  mücadelede epey mesafe alındı.

 Tamamen bitti dersek abartmış oluruz ancak başarılı sonuçlar alındı. Zehir tacirleri bir bir yakalandı ve adalete teslim edildi. Okul önlerinde ve sokak başlarında bulunan zehir tacirlerinin bir çoğu şimdi cezaevindeler.

Konya Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu uyuşturucu ile mücadele konusunda kendi kendimize serzenişte bulunmak yerine hepimiz vatandaşlık görevini yerine getirirsek, bu illetten hep birlikte kurtuluruz. Çocuklarımızın geleceği için bu beladan hep birlikte ve toptan mücadele ederek başarılı olmalıyız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.