Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ülke menfaatini ön planda tutmak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti teşkilatlarına verdiği hemen bütün mesajlarında, teşkilat olarak çalışmalarda kendi menfaatlerini değil ülke menfaatlerini ön planda tutmak üzerine olması konusunda uyarılarda bulunuyor.

2019 yılında yeni bir değişimin sinyalini veren Erdoğan, menfaatlerini parti menfaatinden önde bulunanların derhal partiyi bırakmalarını, yeni dönem için ülke sevdalılarına yer açılmasını istiyor.

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana hemen her ortamda ülke menfaatini ön planda tutan program ve yatırımlarla 15 sene içerisinde büyük hamlelere imza atan Ak Parti, böylece kuruluş aşamasındaki ruha ve heyecana yeniden sahip olmak arzusunda.

16 Nisan ve 1 Kasım seçimlerinin ardından yaşanan tablolara bakarak parti içerisinde yorgun ve hevesi bitmiş kişilerle yola devam edilemeyeceğini gören Erdoğan, içerisinde ülke sevdası ve milli menfaatleri barındıran yeni kadrolarla birlikte yeni bir yola girmeye karar vermiştir.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kararı sonrasında bir çok il ve ilçe başkanları görevi bırakmak zorunda kaldı. Kendi menfaatleri ülke menfaatlerinin önüne geçen bazı kişiler ile “metal yorgunluğu” olan bir çok isim şimdi artık görevde değiller.

Ak Parti artık yeni bir kadro ile vatandaşların arasına girmeye ve 2002 ruhunu yeniden yaşatmaya çalışmaktadır. On beş yıldır iktidarda olan Ak Parti’de kendi çıkarlarını ön planda tutan ve kendi nefsi için çalışan siyasetçilerde bulunmakta idi. Genel Başkan Erdoğan böyle düşüncede olan kişilerin parti içerisinde yer alamayacağını kesin bir dilla ifade etmesi sonucu bu tipler kendiliğinden görevlerini bırakmak zorunda kaldı.

İçinde bulunduğumuz Ak Parti kongre sürecinde daha bir çok ismin liste dışı kalacağını ve yerlerine vatan sevdalısı ve ülke menfaatini ön planda tutan kişilerin geleceğini hep birlikte göreceğiz. Parti rozetine değil ülke menfaatine hizmet edecek yeni kişiler ile daha aydınlık ve güzel bir Türkiye’ye doğru yol alacağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.