Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Türkiye güçlü bir ülkedir

Ankara’da hepimizi derinden yaralayan hain bombalama olayının ardından hükümete karşı bir linç programı devreye sokulmuş durumda. Birileri hükümetin istifa etmesini istiyor. Ancak bunları isteyenlerin bir çoğu siyasi kıskançlıklarını ortaya koymaktadır.

 

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanan bombalı ve silahlı eylemlerin ardından o çok medeni dediğiniz Fransa hükümeti istifa etti mi? İstifa etmek bir yana daha faillerini bile bulup yargı önüne çıkartamadı.

 

İkiz  Kuleler olarak bildiğimiz binaların terörist saldırıların ardında yıkılmasını daha dün gibi hatırlarız. Binlerce kişinin öldüğü bu olayın ardından ABD Hükümeti istifa etti mi? Hala daha bu ülke insanları faillerinin yakalanıp yargılanması için beklemektedir.

 

Aslında böylesine olağanüstü durumlarda birlik ve beraberliğimizi koruyarak mevcut hükümete destek olunmalıdır. Hükümeti terör konusunda alacağı her türlü karara karşı desteklemeli, elini güçlendirmeliyiz.

 

 İşte tamda bu nokta da bu tür terör saldırıları ile karşı karşıya kalan Türkiye'de birlik beraberlik sağlanamıyor. Gerek iç gerekse de dış güçlerden de sözlü saldırılarla Türkiye iyice çökertilmeye çalışılmaktadırlar. Birlik ve beraber olma zamanı iken, mevcut Hükümetin terörle mücadelesini koşulsuz şartsız desteklemek dururken, Bu saldırıdan sonra Hükümetin istifa etmesini beklemek ve CHP ile koalisyon hükümeti kurulması için Twit atmak böyle çalışmalara girmek tam anlamıyla Türkiye'ye bir ihanettir ve akıl tutulmasıdır.

 

Şu bilinmelidir ki terürü alttan kim veya kimler desteklerse bir gün o terör döner onları vurur.

Ama şu da  bilinmelidir ki, Türkiye çapulculara bırakılmayacak ve hiçbir güce, saldırıya boyun eğmeyecek kudretli köklü ve güçlü bir ülkedir.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.