Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Turizm Haftası üzerine

Hepinizin bildiği gibi 15-22 Nisan tarihleri arasında  “Turizm Haftası “ kutlanmaktadır. Haftanın amacı, Konya’nın turizm potansiyelini değerlendirmek ve turizm pastasından en yararlı geliri bu kente kazandırmak için yeni projelerle yol haritasını hazırlamaktır.

Turizm Haftasının bir diğer önemli konusu ise, Konya turizminin yalnız ulusal değil, uluslar arası pazarlara da sunulması, Konya’da geceleme sayısının artırılması, turizmin kentimizde çeşitlendirilmesi için çalışılmasıdır.

Yıllardır aynı tasta su döven turizmciler bu yıl her nasılsa, Konya’nın keşfedilmeyi bekleyen Kilistra Vadisi ile ilgili bir çalıştay düzenlediler. Takdir edilecek bir gelişme olarak görüyorum.

Konya’da turizme yön verenlerin yıllardır her turizm haftasında turizmin önemi ve gelişmesi için çalıştıklarını söylemelerine alıştık.Ancak bunlar sadece hafta ile sınırlı kalmıştır. Konya turizmi gelişmek bir yana yerinde saymıştır.

Ancak bu yıl Kilistra Vadisi Koruma amaçlı imar planı konusu inşallah hafta ile sınırlı kalmaz, devamı getirilir. Kilistra vadisinin dışarıya açılımı çok önemlidir. Konya için, Konyalı için, turizmciler için.

Kilista Vadisi Çalıştayının sonuç bildirgesini merakla ve umutla bekliyoruz. Ondan sonrası ise uygulama ve hayata geçişi ne kadar zamanda olur onu da merak ediyoruz tabii.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.