Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Trafik keşmekeşi

Konya’da trafiğin bu kadar keşmekeş ve bu kadar karmaşık bir hal alacağını söyleseler beklide inanmazdım. Ya da inanan çok az kişi çıkardı. 

Hep söylenirdi, ‘’İstanbul ve Ankara trafiğine bakacak olursak Konya trafiğinin maşallahı var’’ diye… Ama sanırım nazar değdi. Trafiğinin bu kadar karmaşık bir hal almasının bence çok değişik nedenleri vardır.

Bunların en başında ise Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden çalışmalar yer alıyor. Kültür Park, Zafer, Alaaddin, Kayalıpark ve Mevlana arasındaki trafiğinin bu kadar içinden çıkılmaz bir hal almasının tek nedeni yapımı devam eden hatta tamamlanma aşamasına gelen Tramvay yolu çalışmalarıdır. 

Çalışmalarda sona gelindiğini herkes gibi bizde görüyoruz ama gelin bu zamana kadarki o keşmekeşi siz birde sürücülere sorun. Hele hele dolmuş şoförlerinin neler çektiklerine zaman zaman şahit olmakla beraber, sıklıkla işitiyorum. Galiba o çalışmaların tamamlanmasına en çok dolmuş şoförleri sevinecektir. 

Hadi bu aradaki sıkışıklığın sebebini anlayabiliyorum ‘’Tramvay yolu yapım çalışmaları’’… Peki diğer yollar, diğer trafiği sıkışın semtler ve yollar…

Mesela meram Bölgesi… Yani İstasyon ile Tapu Dairesi arasındaki o bölüm. Aylardır alt geçit çalışmaları nedeniyle trafiğe kapalı… Hala çalışmalar bitmiş değil. Trafik tescil Müdürlüğü ile Meram Belediyesi yeni hizmet binası arasındaki yol kapalı olduğu için orada oturan arkadaşlardan duyduğum kadarıyla Otobüs ve Dolmuşların güzergahları konusunda büyük sıkıntılar olduğu söyleniyor. 

Mesela o yolun ne zaman trafiğe açılacağı belli değil. Bu arada aynı yol üzerinde vatandaşların sürekli kullandıkları Trafik Tescil Müdürlüğü, tapu Kadastro Müdürlüğü ve Plaka Tescil şubesi gibi vatandaşların sürekli kullandığı yerlerin olması da çalışmaların ne zaman tamamlanacağının önemini bir kat daha artırıyor. 

Bu çalışmaları yapan Belediyelerimize ve çalışmalarda emeği geçen tüm çalışanlarımıza Konya’mız adına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bu trafik keşmekeşinde tüm sürücülerimize sabırlar diliyorum...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.