Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Teröre geçit yok

Türkiye’nin doğusunda keder, savaş, acı ve gözyaşı ile karışmış terör hareketleri sonucu milletçe büyük bir acı içindeydik. Hain teröristler tarafından kadınlar, erkekler, çocuklar öldürülüyorlar, güvenlik güçlerimiz şehit ediliyor ve  insanlık ayaklar altına alınıyordu.

 

Dış güçlerin maşası haline gelen teröristler doğuda okulları bombalıyor, öğrencilerin eğitim hayatını bitirmeye çalışıyordu. Ülkemizin diğer köşeleri de hiç de farklı değildi. Öyle olmadığını da acı bir şekilde öğrendik. Metropol bir şehir olan Ankara’nın  göbeğinde bombalı hain teröristler tarafından kalleşce bir saldırı düzenleniyor ve onlarca insan ölüyor. Yine parçalanmış bedenler ve yine acı.

 

28 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısının hemen ardından da Diyarbakır’dan altı güvenlik görevlisinin şehit olduğu haberi geldi. Yine hain ve kalleşce saldırı ve yine bombalı saldırı.

 

Kahraman güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlar ile iyice bitme noktasına gelen hainler, ses getirecek eylemler yaparak gündeme gelmeye çalışmaktadır. İnsanlığa ve vicdana sığmayan bu hareketleri ile her zaman lanetlenecek olan hain teröristler, bu son şerefsiz eylemleri ile halkımızın da sabrını taşırmaktadır.

 

Bu halk  kendi kendine teröre karşı koyacak basirette ve cesarettedir. Tarih bunu da yazacaktır. Kısa sürede Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisi hakikaten bellerini kırdı. Halk onların özgürlük savaşçısı olmadıklarını iyi anladı. Devletine karşı güveni yerine geldi.

 

Bir an önce silah bırakan, teslim olan, pişman olanlar Türk devletini adaletine teslim olurlarsa kurtulur. Başka çareleri yoktur. Mutlaka barış diye çırpınmaları çok anlamlıdır. Artık taviz yok. Şanslarını terörden yana kullananlar şehirde, dağda, içeride, dışarıda yok olacaklar.

Ona destek verenler de bilsinler. Kalleşlik bitmeli, herkes dostluk ellerini uzatarak dostluklarını ispat etmelidir. Zaman geçmesin. Hiç kimse devlete karşı isyan etmesin ve ölmesin. Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı ve başkaları kardeşçe yaşasınlar.Bu vatan bölünmez. Bu kardeşlik yıkılmaz. Bu insanlık satılmaz. Askerimizi, polisimizi var gücümüzle selamlıyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.