Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Şu İran’ın yaptıklarına bakın

Savaş uçağının Türk sınırını ihlal etmesi sonucu düşürülmesini bahane eden Rusya ve onun desteklediği Esed güçleri ve İran askerlerinin Türkmenler üzerinde yaptığı katliamlar artık en duygusuz insanın bile içinizi sızlatmaya başladı.

 

Bir bahane bile bulmadan sadece orada Türkmenler yaşıyor diye üzerlerine bomba yağdırdıkları kişiler, çareyi dağlara ve Türkiye’ye kaçmakta buluyor. Rus uçaklarının bombaladıkları yerler kontrol edilecek olursa sadece Türkmenleri huzursuz etmek ve göç etmelerini sağlamak oluyor.

 

Bir zamanlar Irak’ta oynanan pis oyunlar şimdi de Suriye’de tekrar hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bir zamanlar ABD’nin Irak’ta gerçekleştirdiği zulmü şimdi Rusya Suriye’de gerçekleştiriyor. Bu zulüm dayanılmaz bir durum. Ancak daha da dayanılmaz bir durum var ki, o da, Müslüman olduğunu iddia eden İran’ın bu zalimlerin yanında yer alması.

 

Hem Müslüman olacaksın hem de suçsuz günahsız Müslümanları katledeceksin. İran’ın yaptığı bu. İran Devrim Muhafızlarının Esed güçleri yanında savaştığını artık dünya alem biliyor. Son uçak krizinde de İran Türkiye yerine Rusya’dan yana tavır koymadı mı?

 

Aslında Suriye’de bir mezhep çatışması yaşandığını söylemek yalan olmaz. Ölenlerin neredeyse hepsi Sunni, öldürenlerin ise yarısı Sunni, yarısı ise Şii. Sunni Müslümanlar bombalar altında yaşamak zorunda bırakılıyor. Adeta suniler göçe zorlanıyor. Amaçları burada Rusya ve İran yanlısı şii bir Kürt devleti kurmak.

 

Bu yüzden de insanlar akın akın Irak’ı terk ediyorlar. Suriye’de de benzer şeyler oluyor. Bir avuç Esed zihniyetli azınlık tüm Suriye’nin egemenliğini eline almak istiyor. Bakın İran tarafından verilen mesajlara, Cuma hutbelerine kadar bu işi vardırdıklarına göre artık insanları nasıl motive ettiklerini ve bindirilmiş kıtalar haline getirdiklerini siz düşünün.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.