Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Şimdi de biz istiyoruz

24 Haziran seçimlerinden önce meydanlara çıkan siyasiler bizden vaatlerine karşılık oy istediler. Siyasi partiler seçim beyannamelerinde bizlere bir çok şeyler vaat ettiler. Özellikle seçime karar verildiği günden itibaren Cumhurbaşkanımız ve onun değerli ekibi Konya için çok güzel projeler önerdiler.

Seçimde de Cumhurbaşkanımızın Genel Başkanlığını yaptığı Ak Parti, Konya’da birinci parti çıkmasını bildi. Ülkemizi 2023 ve 2071 hedefine götürecek olan kadrolar seçilerek Gazi Meclis’e gönderildi. Konya olarak Cumhurbaşkanımıza ve milletvekillerine olan güvenimizi gösterdiğimizi sanıyorum.

Gazi Meclis açılarak Meclis başkanı seçildi. Daha sonra Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracağına inanılan yeni kabine belli oldu. Yeni kabineye vatandaşlarımızın güveni sonsuz. Hepsi alanında başarılı ve kalitesini ispat etmiş kişiler. Şimdi artık iş yapma zamanı.

Artık isteme sırası vatandaşlara geldi. Şimdi millete hizmet etmekten başka bahane de kalmadı. Yeni Cumhurbaşkanı ve Yeni kabineden Konya olarak ta istediklerimiz olacaktır elbette. Konya’yı 2023 hedeflerine ulaştıracak olan projelerin hemen hayata geçirilmesini istiyoruz.

Yerli otomobil için yapılan bir çok araştırmalarda göstermiştir ki, Konya yerli otomobil üretecek kapasite ve kaliteye yakındır. Yerli otomobil fabrikasının Konya’ya kazandırılmasını istiyoruz. Konyalı gençlerin istihdamını sağlayacak bu hareket, mutlaka bize büyük değerler katacaktır.

Savunma sanayisinde önemli birkaç fabrikanın da Konya’ya kazandırılması en büyük isteğimizdir.Proje aşamasında olan metronunda bir an önce hayata geçirilmesi Konya için  güzel olacaktır.

Ayrıca emeklinin, yetimin, dulun, dar gelirlinin, küçük esnafın durumunun bir an önce iyileştirilmesini,kimsenin yoksulluk sınırı altında maaş almamasını, 2000 yılından sonra emekli olanların hak kaybının önlenmesini, 3600 ek göstergesinin emeklilere de uygulanmasını isteriz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.