Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Şehirler buluştu

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlemiş olduğu Çanakkale ve Bursa bilgilendirme gezisi büyük bir başarı ile sona erdi. Gazetecilik mesleğinde ikili ilişkiler çok büyük önem taşımaktadır. Bir de insanın kendisini geliştirmesi ve mesleki açıdan yeni bilgileri dağarcığına katması da büyük önem taşımaktadır.

 

Bursa ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyetlerine yapılan ziyaretler de bir bakıma bu konuda önemlidir. Özellikle Bursa Gazeteciler Cemiyetinin binası ve çalışmaları gerçekten bizleri kıskandırdı dersem yalan olmaz. Kamu yararına hüviyetine sahip olan Bursa Gazeteciler Cemiyeti güzel bir iş hanına sahip. Ayrıca bu işhanı içerisinde güzel bir konumda hizmet vermektedir. Bünyesinde kütüphanesi, basın müzesi, lokali, toplantı salonu ve lokali bulunmaktadır.

 

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Nuri Kolaylı ile heyet halinde gerçekleştirilen toplantıda yapılan çalışmaları dinledik. Özellikle de Bursa’da görev yapan gazetecilerin iştirak ettiği ve TOKİ tarafından yapılmakta olan ev projesi hepimizi sevindirdi. Toplantıya katılan 40’a yakın gazeteci arkadaşların hepsi “darısı başımıza inşallah” demekten kendini alamadı.

 

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti daha küçük ve dar bir mekanda hizmet vermesine rağmen hummalı çalışmalar içerisinde olduğunu da görme fırsatı elde ettik. Şehirlerarası yapılan bu tür ikili ilişkiler, hiç şüphe yok ki, iki şehirde bulunan gazetecileri de birbirine yakınlaştırmaktadır. Her iki şehrin gazeteciler cemiyeti de, Konya’ya karşı özel bir ilgi duyduklarını söylemeden geçemediler.

 

Özellikle Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize  Akıncı, Çanakkale’nin Türk tarihindeki önemine vurgu yaparak Konya ile Çanakkale’nin daima birlikte olduğunu söyledi. Çanakkale’deki milli ruhun Konyalı gazeteciler tarafından kamuoyuna yansıtılarak milli bir uyanışa vesile olunmasını da özellikle istedi.

 

Bursa ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyetine ve başkanlarına teşekkür etmek isterim. Ayrıca böyle bir fırsatı bizlere sunduğu için Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir’e de özellikle teşekkürü bir borç bilirim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.