Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

“Seçimler bizim bayramımızdır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 Pazar günü erken Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimi’nin olacağını açıklaması sonrasında AK Parti teşkilatlarında büyük bir heyecan yaşandı.

Erken seçimlere en hazır parti olarak görülen Ak Parti teşkilatları, seçime her zaman hazır olduklarını ve birlik ve beraberlik içinde olduklarını Türkiye’ye ve Dünya’ya göstereceklerini ifade etmektedir. Ak Parti teşkilat yöneticileri ile yapmış olduğum görüşmede Partililer “ 2001’de kurulan partimizin ruhuyla aynı heyecan ve enerjiyle yine seçime hazır olduğumuzu, 16 yıl geçmesine rağmen bu ülke için milletimizin için çalışma arzumuzun artarak devam ettiğinin göstergesidir” demektedir.

Ak Parti il binasında görüşme yapma şansı bulduğum bazı yöneticiler “Gelişen şartlar neticesinde, Dünya’daki siyasi, askeri, toplumsal, sosyal ve jeopolitik değişimeler neticesinde Türkiye’nin erken seçim psikolojisini gündemden kaldırmak adına Cumhurbaşkanımızın 24 Haziran 2018 tarihini erken seçim tarihi olarak açıklaması, vatanımıza, milletimize, devletimize ve tüm mazlumlar adına, duası Türkiye olan herkes için hayırlı, uğurlu olsun. AK Parti teşkilatları bir seçim bitirir, yeni bir seçime beklemeksizin hazırlanır. 7 Haziran seçimi oldu, 8 Haziran’da hazırlanmaya başladık. 1 Kasım’da seçim biter sevinç gösterilerimizi yaparız. Ertesin gün seçim çalışmalarına başlar, milletimizle, seçmenimizle beraber olmaya devam ederiz. Seçimler bizim bayramımızdır. 24 Haziran’da da 16 yıldır, 12 seçimdir tarih yazan AK Parti teşkilatları olarak yeniden tarih yazacağız, destan yazacağız, yine bu partinin önünde zafer kutlamasını yapacağız, sevinç gözyaşlarınızı biz dökeceğiz” şeklinde konuştu.

16 Nisan referandumunun ardından terlerinin kurumadığını söyleyen yöneticiler, “Paçalarımızı hiç indirmedik. Paçalarımızı, kollarımızı sıyırdık, her zaman sahada olan adeta karınca gibi gece gündüz bu milletimizle iletişim içinden derdiyle dertlenen, hüzünlü gününde onunla gözyaşı döken, sevinçli gününde onlarla sevinen bir parti olduk. Bu seçimler Türkiye’nin sadece içerideki seçimleri değildir. Tüm Dünya’yı ilgilendiren, varoluş, yok oluş seçimleridir. Türkiye coğrafi olarak bir kuşatma altına alınmak isteniyor. Yeni bir Dünya düzeni kurulmak isteniyor. Bunlara karşı bir cevap vermek, bir ve bütün olduğumuzu göstermek için bir seçim olacaktır. 24 Haziran seçimleri, yeni 15 Temmuzların önüne geçmek için yapılan bir seçimdir. 24 Haziran seçimleri millet olarak ülke olarak, Türkiye olarak 15 Temmuz’da nasıl mesaj verdiysek, yine tüm Dünya’ya bir mesaj olarak bir ve kardeş olduğumuzun mesajı olacaktır.

En kısa zamanda sahalara ineceklerini ve çalışacaklarını söyleyen Ak Partili seçmenlerde “Erken seçim kararı alarak tüm düşmanların ellerindeki hamleyi patlatmış bulunuyoruz. Görüyor ve düşünüyoruz ki, bu seçim Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimidir. Yüz yıllık tarihimizin en önemli kritik seçimidir. Millet olarak Dünya’ya sandıkta mesaj vereceğiz. Bizim hedeflerimiz ve hayallerimiz var. 2023,2053, 2071 yolunda milletimizin hayallerini gerçekleştirme, hedeflerimiz peşinde koşmak adına 2018 24 Haziran bizim için en önemli tarih olacaktır.” Demektedir. 2 ay gibi bir zaman içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde zafere ulaşacaklarına inandıklarını söyleyen Ak Partililer, mutlu sona ulaşacakları günü sabırsızlıkla beklediklerini de söylemeden edemediler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.