Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Sayın Valim hoş geldiniz!

Konya’nın yeni Valisi Yakup Canbolat, hafta başı görevine başladı. Daha önce Hakkari Valisi olarak görev yapmakta iken son valiler kararnamesi ile Konya’ya vali olarak atanan Yakup Canbolat’ın bu Konya’daki ikinci görevi. Daha öncede maiyet memuru olarak Konya’da görev yaptığı biliniyor.

 

Sayın Valinin geldiği Hakkari şehrindeki başarısı, bu başarının dışa yansıması kendisine Konya yolunu açmıştır. Başarısını ve yeni ufuklar yolundaki projelerini burada hayata geçireceğine yürekten inanıyoruz.

 

Sayın valinin gelmeden önce Konya’yı çok iyi etüd ettiğini, Konya’nın gelişimdeki ve ilerlemedeki büyük rolünü bildiğini biliyoruz. Tecrübesi, inancı ve eğitimindeki donanımları ile her türlü zorlukları aşacak kabiliyet ve yetenektedir.

 

Yerel yaşam sorunları ve 2023 hedefine kilitlenen büyük Konya ekonomi ve sanayisinin bir yol göstericiye ihtiyacı vardır. Bundan önce Sayın Muammer Erol, sivil toplum kuruluşları ve odalarla sıkı bir bağ kurmuş, onlarla beraber hareket ederek bir çok soruna çözüm yolları bulmuştu.

 

Yeni sayın Valimizin de Konya’nın sorunları ile mücadele edeceğini, şehrimizin önemli konu ve projelerinde çoğulculuğu ve ortak aklı harekete geçireceğine de inanıyoruz. Sivil toplum örgütleri ve odalarla yapılacak olan ortak görüşmeler ile Konya’yı ileriye götürecek yeni projelerin  hayata geçirileceğine inanıyoruz.

 

Konya’nın hayata geçirilmesi elzem olan bir çok projenin takip edilmesi gerekmektedir. KOP Projesinden tutunda YHT yeni garının yapımına, ikinci çevre yolu yapılmasından lojistik köy yapılmasına kadar hatta metro projesi Konya için önemli projelerdir. Bütün bunların yeni valimizce takip edileceği ve sahiplenileceği inancındayım. Kendisine yeniden hoş geldin der, başarılar dilerim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.