Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Rektör Şahin’in büyük gayreti

Konya’mızın övünç kaynağı Selçuk Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, makamına oturur oturmaz ilk icraatını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Uzun yıllardır hep dillenen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen teknik üniversite hayali artık gerçekleşiyor.

 

Sanayi ve ekonomisi ile ülkemizin parlayan yıldızı olan Konya, artık eğitiminde parlayan yıldızı olmaya namzet bir şehir. Beş üniversitesi ve yaklaşık 130 bin öğrenci kapasitesi ile eğitimin önemli şehri Konya, Rektör Şahin’in katkıları ile 6. üniversiteye doğru adım adım ilerlemektedir.

 

Tarım Üniversitesi’nin önümüzdeki ders yılı başında öğrenci alımına başlayacak olması, Konya’da eğitim görmekte olan öğrenci sayısını artıracaktır. Bir de Teknik Üniversite hayata geçirildiği takdirde Konya’nın ufku ve geleceği parlak olacaktır.

 

Altıncı üniversite için bütün çalışmalarını tamamladıklarını ve Konya’nın altıncı üniversiteyi de rahatlıkla barındıracağını söyleyen ve bu konuda büyük adımlar atan Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin hocama hep birlikte destek olmalıyız.

 

Konya’ya kurulacak bir teknik ağırlıklı üniversite ile ülkemizin 2023 hedefinde önemli bir kilometre taşı olmaya adayız. Gelişen sanayimiz, ekonomimiz ve halkımız ile bunu başaracak güce ve  potansiyele de sahibiz. Rektör Şahin’in büyük katkıları ile eğitimde çığır açmaya da hazırız.

 

Yüzyıllardır eğitim ve bilim alanında dünyanın merkezi olan Konya, artık yeniden bir şahlanışta ve atılımda. Eğitim alanında yapılan büyük atılımlar da önümüzün açık ve parlak olduğunun bir göstergesidir. Şimdi Odalar, STK’lar ve Konya halkı olarak Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin hocama destek vermek ve onun yanında bu mücadeleye katılmak gerekir diye düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.