Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Recep Konuk Beklentisi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan alırken, kabinenin birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Kabinede en fazla merak edilen soru ekonominin patronunun kim olacağı... Dört olan başbakan yardımcılığı sayısının beş olacağı ifade edilirken Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş ve Tuğrul Türkeş’in görevlerine devam etmesi bekleniyor. Ekonomiden sorumlu başbakan yardımcılığı için Nihat Zeybekçi ve Ali Babacan isimleri geçmesine karşın kulislerde sürpriz bir isim beklentisi de var…

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kabineyi yaparken il dengesinin yanı sıra ''eski-yeni'' dengesini de koruyacağı ifade edilen bir başka konu...

Bursa'dan Efkan Ala'nın kabineye girmesi durumunda Mehmet Müezzinoğlu'nun sağlık Bakanlığı'nı Recep Akdağ'a bırakabileceği de konuşuluyor.

Cevdet Yılmaz’ın Kalkınma Bakanlığı'na, Faruk Çelik'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, Taner Yıldız'ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na, Mehdi Eker'in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na, Fikri Işık'ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Nabi Avcı’nın Milli Eğitim Bakanlığı’na, Akif Çağatay Kılıç'ın Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, Veysel Eroğlu'nun Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na getirilmesi bekleniyor. Binali Yıldırım’ın yeniden Ulaştırma Bakanlığı’na getirilebileceği kaydediliyor. Berat Albayrak’ın da kabineye girebileceği ifade ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için de Hayati Yazıcı, Erol Kaya gibi isimler konuşuluyor.

Uzun dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dışında kadın bakanın kabinede yer almadığı AK Parti'nin kabinede ikinci bir kadın bakana yer verebileceği belirtiliyor. Kabineye girecek kadınlar arasında Öznur Çalık, Ayşe Keşir gibi isimler gösteriliyor.

Bizler için en büyük beklenti ise Recep Konuk konusunda. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı için ismi geçen hemşehrimiz Karaman Milletvekili Recep Konuk’un Bakanlık için Mehdi Eker ile bir yarış içerisinde olduğu görülüyor.

Kimler olursa olsun ama ülkemiz için yeni kabine hayırlı uğurlu olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.