Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Numune Hastanesi nihayet

TOKİ tarafından 2012 yılında ihalesi yapılan ve bir inşaat firması tarafından yapımı üstlenilen Konya Numune Hastanesi inşaatı, yüklenici firmanın yetersizliğe düşmesi sebebiyle öngörülen 2014 yılında hizmete girememişti. Farklı bir firmanın yapımı üstlenmesi üzerine yapım çalışmaları son hızla devam eden Numune Hastanesi, nihayet hastalarına kapısını açtı.

Çakır İnşaat firması tarafından büyük bir emek ve özenle yapılan yeni Numune Hastanesi, dün polikliniğe ilk hastalarını kabul etti. Ak parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu ve Abdullah Ağralı’nında katıldığı ilk hasta kabulü programında, oldukca güzel anlar yaşandı.

Yoğun bütçe maratonuna rağmen Konyalı hemşerilerini bu mutlu günde yalnız bırakmayan Baloğlu ve Ağralı, polikliniğe gelen hastalarla sohbet ederek onlara karanfil ikram etti. Polikliniğin hasta kabulunde de yoğun bir kalabalık göze çarptı. İlk iki saat içerisinde 647 hasta poliklinik hizmeti alarak, ilerideki kalabalık günlerinde sinyalini vermiş oldu.

Hastanenin fiziki yapılanması ile ilgili olarak bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç,hastanede 600 nitelikli yataklı olacağını, her odada 2 yatak bulunacağını söyledi. Koç ayrıca “eski Numune Hastanesi’ni düşündüğümüz zaman 5-6 kişinin bir odada yattığı koğuş sisteminin olduğu, odalarda banyo ve tuvaletin olmadığı bir hastane değil, tüm odalarda televizyon, banyo, refakatçi koltuğu gibi ihtiyaçların karşılandığı bir hastane olacak. Sağlık açısından da tesisat istenilen en uygun seviyede döşenmiş olacak. İnşa edilen bu hastane ile yeni bir hastanecilik anlayışına sahip olacağız” diye konuştu.

Sağlık alanında Konya’ya çağ atlatacak olan yeni Numune Hastanesi ayrıca bölgeninde otopark ihtiyacını gidereceğini söyleyen Koç, hastane bünyesinde bin 300 araçlık bir kapalı otoparkın da hizmet vereceğini söyledi.

Avrupa Birliği standartlarında ve son sistem tıbbi teknolojiler ile donatılan hastanenin özellikle merkezdeki hastalar için elzem olduğunu düşünecek olursak, ne derecede faydalı bir yatırım yapıldığıda ortaya çıkmış olur.

Konyalı hemşerilerinin yeni hastane sevincine ortak olmak üzere özel izinle Konya’ya gelen Milletvekilleri Mustafa Baloğlu ve Abdullah Ağralı, hastaneye gelen vatandaşlarla ve hastane personeliyle ayrı ayrı görüşmeler yaptı.Sağlığın her şeyin başı olarak düşünen bir hükümetin saygın vekilleri olarak ta onların katkıları yadsınamaz. Hastanenin Ankara ve bürokrasi ayağını çok güzel yöneterek Konya’ya güzel bir yatırım kazandırdıkları için kendilerine şükran borçluyuz.

Şimdiye kadar Sağlık Bakanı Recep Akdağ zamanında başlayan Mehmet Müezzinoğlu ile devam eden ve Ahmet Demircan  zamanında da hizmete açılan yeni Numune Hastanesi herkese hayırlı uğurlu olsun. Bu arada emeği geçen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Numune Hastanesi Başhekimi Süleyman Dönmez ve çalışma arkadaşlarında da teşekkür ederim. Bundan önce bu hastanenin yapımında emeği geçen diğer müdürler ve personellerine de saygılar sunarım. Hani derler ya “Allah eksik etmesin, muhtaçta etmesin”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.