Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Meclis açılıyor

Meclis bugün saat 15.00’te çağrısız olarak toplanacak ve resmi olarak 26. dönem başlamış olacak.

Deniz Baykal yine en yaşlı üye sıfatıyla Meclis Başkanlığını yürütecek. En genç 6 milletvekili de katip üyeler olarak Deniz Baykal’a eşlik edecekler.

25. dönem Meclisi maalesef çok açık kalamamıştı ve belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de en kısa meclis dönemlerinden biri olarak geçecektir.

Şimdi yeminlerden sonra yeni Meclis Başkanı seçilecektir. Yeni Meclis Başkanı kuvvetle muhtemeldir ki AK Partili bir isim olacaktır. Ardından da sanırım çok hızlı bir biçimde neredeyse “rolanti”de duran meclis çalışmaları başlayacak ve önündeki sorunlardan teker teker ve en hızlı biçimiyle kurtulmaya çalışacaktır.

Malum terör sorunu, ekonomi, sorunu, işsizlik sorunu, geçim sorunu ve birçok sorun meclisin ve hükümetin önünde beklemektedir.

Tabi ki aynı zamanda Konyalı milletvekillerimizin de Konya için çalışmalarda bir araya gelmeleri umuduyla beklentilerimiz olacaktır.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da bir Konyalı olarak desteklerimiz tam olacak ve Konya’nın daha da gelişip, modernleşmesi ve büyümesi için bir bütünlük içerisinde çalışmalara devam edilecektir.

Ben şahsen 26. dönem meclisin çalışmalarının çok daha verimli olacağı ve çok işler başaracağı konusunda çok büyük beklentiler içerisindeyim.

Bu düşüncelerle de hem milletvekillerimize, hem Konyalı hemşerilerimize hem de tüm vatandaşlarımıza TBMM’nin yeni döneminin hayırlı olması dileklerimi sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.