Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Konya fuarlar şehri oldu

Konya fuarlar şehri oldu

Dün şehrimizde Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) işbirliği, oda ve borsaların desteğiyle düzenlenen İnşaat, Kent, Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı'nın açılışı yapıldı.TÜYAP Fuar Merkezi’nde açılan fuar, dört büyük sergi salonunda gezilebilir.

 

Son yıllarda yaşanan gelişmeler ile adeta büyük bir atılıma geçen Konya, şehrin tanıtım ve bilinirliğine önemli katkılar sağlayan fuarlar ile de anılmaktadır. Mart ayı içerisinde açılan ve adeta Konya ile özdeşleşen Tarım Fuarının ardından şimdi de bu fuarlar ile yıldızı parlamaya devam etmektedir.

 

Her ne kadar Tarım Fuarı kadar kalabalık ve ilgi odaklı değilse bile bu fuarlara da önemli ölçüde katılımlar dikkat çekmektedir. Özellikle bu yıl ilçe belediyelerinde fuara kabul edilmesi sonucu fuar daha bir renkli olmuş.

 

Konya dışından Şanlıurfa, Malatya, İstanbul, Antalya gibi şehirlerinde fuara katılması, bu şehirlerin kendilerini tanıtmaları fuarı gezenlerinde hoşuna gitti. Akşehir, Yunak, Beyşehir, Seydişehir,Güneysınır, Çumra, Derbent, Ilgın,Yalıhüyük, Kadınhanı ve Ereğli standları da en çok rağbet gören standlar.

 

Yapılan açılış konuşmalarında verilen sözlere göre önümüzdeki yıldan itibaren fuarın kapsamı ve katılımcı sayısının artırılacağı müjdesi fuara katılanlarca da hararetle alkışlandı. Belediye çalışmalarında yardımcı olacak ekipmanların sergilendiği standlar özellikle belediye başkanlarının ilgi odağı halindeydi.

 

Katılımcı sayısının az olması, açılış günü yağmurun yağması ve ürünlerin 4 büyük salonda sergilenmesi nedeniyle insanların rahat rahat gezebildikleri fuarı herkesin görmesini tavsiye ederim. Pazar gününe kadar devam edecek olan fuara özellikle ev hanımlarının gitmesini şiddetle öneririm. Çünkü ev dekorasyonu ve mobilyaları konusunda çok ilginç ve güzel örnekleri görme şansına sahip olacaklar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR