Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

İslam şehirleri toplanıyor

Kadim medeniyetler başkenti olarak bilinen Konya’mız, yine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. İslam Başkentleri ve Şehirleri Teşkilatı toplantısı yarın başlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek konu ile ilgili bir basın toplantısı yaparak biz basın mensuplarını bilgilendirdi.

İki gün sürecek olan toplantıda yaklaşık 54 ülkeden 141 üye Konya’ya gelecek ve İslam ülkeleri şehirleri arasındaki birlik, beraberlik ve kaynaşma sağlanmış olacak. Dünyanın dört bir tarafından gelecek teşkilat üyeleri aynı zamanda Konya’yı tanıyacak, tarihi ve turistik yerlerini gezecek.

Özellikle Tahir Akyürek’le birlikte başlayan uluslar arası toplantı ve seminerler yine ara vermeden devam ediyor. Yaklaşık ona yakın uluslar arası komite ve teşkilata üye olan veya yönetim kurulunda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda Konya’nın uluslar arası tanıtımına da büyük katkı sağlamaktadır.

Konya’nın tarihi ve turistik önemi yapılan bu uluslar arası toplantı ve seminerlerle günden güne artmaktadır. Konya’nın şehircilik planında ve tarihi mekanların restorasyonunda gösterilen başarı zaman zaman bu toplantılarda ödüllerde almaktadır. 2013 yılında yapılan toplantıda kent bilgi merkezi projesi birincilik, Mevlana kültür vadisi projesi ikincilik almıştı.

Tahir Akyürek ve ekibinin bu başarıda çok büyük katkısı bulunmaktadır. Artık Konya sadece ulusal değil uluslar arası bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.Büyükşehir yasası ile görev ve sorumlulukları daha da artan Başkan Akyürek, yılmadan usanmadan çalışarak Konya’nın tanıtımı için emek sarf etmektedir.

Konya’nın yarın başlayacak olan İslam Başkentleri ve Şehirleri Teşkilatı toplantısında çok büyük bir tanıtımı yapılacağı kesindir.Burada bize düşen en büyük görev, Başkan Akyürek’in başlatmış olduğu bu tanıtım hamlesinde üzerimize düşen görevleri eksiksiz  yerine getirmektedir. Başkan Tahir Akyürek ve ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.