Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

İnsan dikkatli olmalı

İnsan hayatının her anında dikkatli olmalıdır. Bu dikkatli davranışlar en çokta iş hayatında önem kazanmaktadır. Hangi işi yaparsanız yapın, hayatın her safhasında, her an bir hata olabilecekmiş gibi dikkatli olmak lazımdır! Ne kadar çalışkan olursanız olun, ne kadar kaliteli iş üretirseniz üretin  yapacak olduğunuz en ufak bir hata sizi ömür boyu sıkıntıya sokabilir.

 

İş hayatında yaptığınız işe verdiğiniz değer, sizin ne kadar iyi eğitimli ve kaliteli iş ürettiğinizle eşdeğerdir. İşinize büyük bir zevkle, aşkla ve sevgiyle bağlılığınız sizinde başarılı olmanıza sebep olur.

 

Kimsenin dediğine bakmadan, sadece işinize odaklanarak çalıştığınız takdirde, başarmamanız için bir sebep yoktur. Siz başkalarına bakmadan kendi işinizi yapmalısınız. Başkaları laf üretirken siz iş üretmelisiniz.

 

 Leylek ile Kurbağanın Hikayesi!

 

 Bir gün bir leylek bir dere kenarına su içmek için konar. Su içerken yan tarafta bulunan kurbağa leyleğe seslenir;” Leylek kardeş ben sana çok özeniyorum”  der. Leylek, “neden?” diye sorar. Kurbağa da cevap verir. “Hep havalarda uçuyorsun da onun için” der. Bunun üzerine leylek kurbağaya der ki; “Çok istiyorsan seni de havaya kaldırıp gezdirebilirim”. Kurbağa da kabul eder.

 

 Leylek “bir şartla seni havada gezdiririm” der. Kurbağa leyleğe sorar “şartın ne?” Leylek der ki “havaya çıktığımızda ağzını hiç açmayacaksın”. “Tamam” der kurbağa.

 

 Leylek kurbağaya dönerek, “bak ben şimdi ağzıma bir dal parçası alacağım. Aynı dal parçasını sen de ağzına al ve dişlerinle o dala iyi yapış. Tekrar söylüyorum havada iken sakın ağzını açma.” “Tamam” demiş kurbağa. Leylek ile kurbağa anlaşmışlar. Leylek kurbağayı havaya kaldırmış. Leylek bir derenin üzerinden uçarken kurbağa havalara girmiş ve kurbağanın aklına aşağıdaki arkadaşları gelmiş. İçinden “ah şimdi beni aşağıdaki arkadaşlarım bir görse” diye geçirmiş. Bu düşüncesini tam leyleğe açmak isterken ağzını açtığı gibi kendisini aşağıda bulmuş.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.