Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Çakallar meydanı boş sanmasın

Gazi Mahallesi’nde şehit edilen polis Muhammet Fatih Sivri için düzenlenen törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, “Çok arzu ederdim dün akşam Muhammet’in yerine şehit olmayı.” Diyerek her Müslüman Türk gencinin arzusunu dile getirmişti.

 

Gerçekten de bir insan için en yüksek mertebelerden biridir şehitlik mertebesi. Ancak öyle “hadi şehit olayım” deyince gelmez insanın yazgısına, tabii şayet yazılmamışsa alnına.Yüce dinimizin biz insanlara ihsan ettiği en güzel kazanımdır, şehitlik. Bu makama erişmiş kimsenin ahret hayatı kurtulmuş demektir.

 

Bedir'de , Malazgirt'te , Çanakkale'de bizi zafere ulaştıran bu ruhtur.Bu yenilmezlik ruhu , düşmanın üzerine göz kırpmadan yürümek ve göğsünü siper etmektir .Çünkü sonunda o kutsal makama ulaşmayı arzulamak vardır.Düşman ordularının tek korktuğu şey işte o ruhtur.Bizim mayamız da bu ruhtur.Bu öyle bir ruhtur ki bütün benlikleri bir araya getirip tek yürek yapar.Tek yumruk olur ve düşmanın üzerine bir balyoz gibi iner. Bu ruhu yıkmak isteyen şer odaklarını bilip ona göre hareket etmeliyiz. Niçin şehit olunur? Vatan için , namus için , din için , bayrak için.....

 

        Bu ülke hepimizin.  Biz biriz. Bir olmak zorundayız.Öyle bir coğrafya ki yaşadığımız yer , leş kargalarının gözü devamlı üzerimizde. Sizi zayıf gördüğü anda üzerinize atlar ve sizi tarihin tozlu sayfalarında yok eder. İçeriden ve dışarıdan gelen tüm saldırıları göğüsleyerek var olduğunu ve her zaman da var olacağını dünyaya haykırması gerekir. Aslan güçlü görünmek zorunda yoksa çakallara yem olması kaçınılmaz olur.

 

Şimdi ise ortalık çakallardan geçilmiyor. Hain çakallar askerimizi, polisimizi şehit ediyor, ülkemizde kargaşa yaratmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Artık aklımızı başımıza almalı, aslanlığımızı çakallara göstermeliyiz. Aslan kükremedikçe çakallar susmayacak. Kahraman Türk Silahlı kuvvetleri ve emniyet teşkilatımız aslan gibi kükredikçe onlar saklanacak yer arayacaklar.

 

Özellikle son on gündür  azıtan ve “çözüm süreci”  boyunca  meydanı boş bulan çakallar, artık bu sürecin sona ermesiyle aslanın pençelerinden kaçamayacaklar. Yapılan ve yapılacak olan operasyonlarla şehit ettikleri asker ve polislerimizin intikamı alınacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.