Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Batı dünyasının iki yüzlülüğü

Ankara’da yaşanan ve Türkiye’yi büyük bir yasa boğan bombalı  hain saldırının ardından Batı ülkeleri ardı ardına taziye açıklamaları gönderiyor. Daha önceleri PKK terör örgütünün yine kendisi gibi terörist PYD uzantısına silah gönderen ülkelerin açıklamalarını hayretle karşılıyorum.

 

İnsan da biraz yüz olması gerekir dedirten bu açıklamalarda  Türkiye’nin yanında olduğunu söyleyenler, acaba neden onlara silah gönderiyordu ki? Onları legal bir örgüt olarak tanıyanlar şimdi ne oldu da birden dönüştüler.

 

Ankara’da yaşanan hain saldırı bir Avrupa ülkesinde olsa idi bütün dünya PYD denilen şerefsizlerin üzerine yüklenir, onları parça parça ederlerdi. Ancak ölenlerin Müslüman olması sadece kuru bir taziye ile geçiştirilmesine sebep olmaktadır.

 

İkiz kulelerde, Paris’te yaşanan terör olaylarının ardından dünya haritasını değiştirmeye kalkanlar, ölenler Müslüman olunca kuru bir taziyenin ardından yine eski bildik konumlarına dönmekte. Onların insan haklarından anladığı bu işte.

 

Ekonomik ve siyasi olaylara her zaman dini açıdan bakan batı ülkelerinin iki yüzlülüğü bu işte. Kendisine olursa dünyayı ayağa kaldıranlar, Türkiye’de olduğu zaman terör olayı diye geçiştiriliyor.

 

Mülteci olaylarında da aynı kurnazlığı yapmaya çalışan batı ülkeleri, mültecilerin kendi ülkelerine gelmemesi için aklınıza gelen her şeyi yapmakta. Mülteci almamak için kıvırdıkça kıvırmaktalar.

 

Ülkesine sadece yüz otuz mülteci kabul edebileceğini söyleyen bir batı ülkesine, güneydoğu illerinden bir  valimizin verdiği cevap onlara kapak olsun. “Ben o kadar mülteciyi kendi evimde bile ağırlarım” Tabi bu anlayana…..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.