Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ak Parti gerçeği

7 Haziran seçiminin önemi gerçekten çok büyük. Bunun farkında olan siyasi partiler gerek aday belirlemede ve gerekse seçim propagandalarında çok seçici davranmaktadır. Bütün adaylar seçim sahasına inerek, seçmenlere ulaşmak için yoğun gayret sarf ediyorlar.

7 Haziran’da yapılan seçimde, ülkenin ve ülke insanının geleceğini belirleyecek olan siyasi kadroların, neleri becerip beceremeyeceğine bakıp, kılı kırk yararak oylarımızı kullanmalıyız. Bunun için de, gerçekçi ve de objektif olmamız şart.

İdeolojik saplantıların ve parti fanatizminin esiri olarak körü körüne, salt oy kullanmış olmak için oy kullanmak, yurtseverlikle bağdaşmaz. Oy kullanmadan önce, seçimin nasıl sonuçlanacağıyla ilgili belli hesapların içine girmekte yarar var.

Genelde, hem yönetimde istikrarın, hem de temsilde adaletin sağlanmasının çok zor olmasına karşın, 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, yönetimde istikrarın sağlandığını, bu sayede de ülkede ciddi yatırımların yapıldığını söyleyebiliriz. 2023 hedefine giden bir Türkiye olduğumuz bilincini unutmamalıyız.

Temsilde adalet konusunda da, bir sıkıntının olmaması nedeniyle, bu süreci genel anlamda ele aldığımızda, oldukça olumlu bir dönem olarak görmek mümkün.Her dönemde, iktidarların yandaşıysanız, hizmetlerini anlata anlata bitiremezken, iktidar karşıtları da, bir sürü olumsuzluklarını sayıp durur!AK Parti'nin üç dönemlik iktidarı döneminde, ülkeye çok şey kazandırdığı gerçeğini kabul etmeliyiz.

Eğer mevcut partilerin hiçbiri bize umut vermiyorsa, o zaman, mevcutların içinden en iyisini tercih etmeye çalışmalıyız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.