Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

1 Mayıs geldi!

Her sene olduğu gibi bu senede 1 Mayıs kutlanacak. Hak-İş ve Memur-Sen, bu sene 1 Mayıs kutlamaları için Konya’yı seçtiler. Yarın Mevlana Kent Meydanında işçiler bayramlarını doyasıya kutlayacaklar.

Yarın kutlanacak olan 1 Mayıs  kutlamalarına bayram demek istiyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik, hoşgörü ve kucaklaşma günü olmasını diliyorum.Yakma, yıkma, adam yaralama, devlet malına zarar verme ve iç ve dış düşmanlara malzeme verme günü olmasın.

Bundan önce yaşanan ve bir çok acılarla dolu 1 Mayıs’lar yarın yaşanmaz inşallah. Çalışan emekçi kesim çalışma bayramını davul zurna eşliğinde kutlar, hakları için gerekli mesajları verirler. Birçok dünya ülkesinde kutlanılan bu bayram olaysız, eğlence şeklinde geçiyor, o ülkelerin insanları işçilerin haklarını düşünüyor, onlara saygı duyuyor, ülkelerine zarar vermekten kaçınıyorlar, ama bizde durum öyle olmuyor. 

Bizde herkes bir menfaat peşinde, kimi siyasi partiler rant peşinde, kimi sendika liderleri çıkar peşinde, kimi örgütler reklâm peşinde, kimi medya fırsat peşinde.İşçinin, devletin çıkarlarını düşünen yok maalesef. Durum böyle olunca da sonuç böyle oluyor.

Halbu ki bu günde İşçilerin doyasıya bayram yapmaları, sorunlarını dile getirmeleri hakkıdır. Ülkenin kalkınması için en zor işlerde gece gündüz demeden fedakârca çalışan bu kişilerin olmayıp ta kimin olacak? Kimisi maaşını alamıyor, kimisi asgari ücretle çalışıyor, kimisinin sigortası yatmıyor, kimisinin can güvenliği yok. 

Temennim sağduyulu işçilerimizin bu oyuna gelmemeleri, kendi elleriyle emek verip yaptıkları eserleri bir hiç uğruna yıkmamaları, polisimizi, güvenlik güçlerimizi zor durumda bırakmamaları, iç ve dış mihraklara fırsat vermemeleridir.
Tüm emektar işçi kardeşlerimin işçi bayramlarını can-ı gönülden kutluyor, alın terlerini mutlu bir şekilde yemelerini diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.