Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Adeta kahraman yaptılar

Geçtiğimiz günlerde adının başına ünlü konulan bir şarkıcı, uyuşturucu madde bulundurmak, satışına yardımcı olmak ve uyuşturucu madde bulundurmak suçundan dolayı 2.5 yıl hapis yattığı cezaevinden tahliye oldu.

 

Çağımızın en büyük belası olan uyuşturucu ile adı anılan bu şarkıcının  cezaevinden tahliyesi malum basın tarafından abartıldı. Adeta bir kahramanı karşılar gibi canlı yayınlar yapmaya, cezaevinin önünde büyük miktarda kalabalık toplamaya çalıştılar.

 

Topluma mal olmuş bir insanın bir kere uyuşturucuya bulaşması kadar kötü bir şey yoktur. Daha sonra bu kişinin suçunun sabit görülüp cezaevinde yatmasına ayrı bir konudur. Aynı kişinin cezaevinden çıkışı çok önemli bir gündemmiş gibi canlı verilmesi ve saatlerce bu kişiden söz edilmesi ayrıca büyük bir gaflettir.

 

Hele bu kişi gençliğin ve insanlığın en büyük belası olan uyuşturucudan yatmış ise bu gaflet iki ile çarpılır. Adının başına sanatcı sıfatı konulan bu kişi “sanatcı” ünvanını kesinlikle hak etmiyor. Sanatcı halka ve kendisini sevenlere her türlü davranışı ile örnek olan kişidir.

 

Türk milleti aslında bu sanatcının ne kasedini alacak, ne konserine gidecek, ne de bunu ekranlara çıkaran televizyon kanalını seyredecek. Bu kişi yaptığının yanlış olduğunu söyleyerek gençlere idol olabilecek bir konuma gelmeden millet onu bağrına basmamalıdır.

 

 

Günümüzde çocuklarımız  uyuşturucu belasına bulaşmasın diye devlet ve aileler büyük mücadele vermektedir.  Türkiye’de de bu tür sanatcı adına yakışmayan kişiler yüzünden şu anda ciddi bir oranda yükselişte. Hepimiz bu konu da duyarlılık göstermeliyiz ve karşı durmalıyız

 

Uyuşturucu kullanımı ortaokul düzeyine kadar indi ise bu ve buna benzer sanatcı görünümlü kişiler buna sebep olmaktadır. Çocuklarımıza kötü örnek olan bu kişilerle ilgili herkes gerekli tedbirini almalıdır. Böyle kişilerde kahraman gibi karşılanarak, gençlerin ve cahil kesimin aklı karıştırılmamalıdır. Yukarıda da dediğim gibi sanatcı millete davranışları, konuşması ve yaşam tarzı ile örnek olan kişidir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.