Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos   zaferi büyük Türk milletinin gücünün ortaya konulması bakımından oldukça önemlidir. 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 96. yılını millet olarak büyük bir coşku içinde kutladık.

Şu konu kesinlikle bilinmelidir ki, 30 Ağustos Zaferi, özellikle ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için bir ders olmalıdır. 30 Ağustos, ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum anlayışıyla hareket eden bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlığı ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

Türk milletinin tarihi boyunca hiçbir surette taviz vermediği hürriyet idealini canı pahasına müdafaa ettiği, yokluk içinde var olma mücadelesini verdiği, Cumhuriyetimizin müjdecisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96.yılını idrak etmenin gururunu yaşamaktayız.

Aziz milletimizin şanla, şerefle, başarılarla dolu tarihinde yeni bir dönemin kapılarını aralayan Malazgirt Zaferi'nin kazanılmasını sağlayan ortak ideallerimiz ve müştereklerimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşu sırasında da en büyük yol göstericimiz olmuştur.

Aziz Milletimizin Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüş, karşılaşılan tüm zorluklara rağmen kazanılan zaferlerin ardından Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. Aziz milletimiz, tarihi boyunca imkânsızlıklar içinde olduğu anlarda dahi, milli ve manevi değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir.

30 Ağustos Zaferi, özellikle ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için bir ders olmalıdır. Bugün de, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditlerle karşı karşıyayız.

Ancak bilinmelidir ki gerek 15 Temmuz hain darbe işgal girişimine karşı gösterilen kahramanlık, gerekse son dönemde ekonomik tehdit ve saldırılar karşısında Aziz milletimizce sergilenen birlik ve beraberlik, bu topraklarda “Büyük Taarruz” ruhunun ne kadar diri olduğunun en büyük ispatıdır.

 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, bu zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi  rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyor,

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.