Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

15 Temmuz demokrasinin zaferidir

Bundan 2 yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihi akşamında hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Hain darbe girişimi karşısında milletimizin gösterdiği dik duruş, tarihin en karanlık gecelerinden olan geceyi, asla unutulmayacak 15 Temmuz destanına dönüştürmüştür.

15 Temmuz destanı, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, şanlı tarihimizde yerini almıştır. Feth olduğundan tarihten bu tarafa hiç işgal görmeyen, söz konusu vatanda savunması olunca tarih boyunca hep ön saflarda yer alan, gözünü kırpamadan şehadete yürümekte geri durmayan vatansever  kahramanlar, 15 Temmuz akşamında yine hainlerin karşısına dikildi.

Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz hain bir darbe girişimidir.  Bin yıldır  bu topraklarda yaşayan Türkler, asla esarete geçit vermemiştir. Vatan olarak kurduğumuz bu topraklar hep şehit kanları ile sulanmıştır.  Birkaç çapulcunun çıkıp kalkışma yapmasıyla biz hiçbir zaman devletimizi, milletimizi, toprağımızı, ezanımızı teslim etmedik ve de sonsuza kadar etmeyeceğiz.

Liderimiz Cumhurbaşkanımızın bir çağrısı ile sokaklara dökülen vatanseverler tankların önüne yatarak bir darbe girişimini önledi.Türk milleti ilk kez bir darbe teşebbüsünü yendi. Türkiye’de darbe teşebbüsleri hep başarıyla sonuçlandı. Ama milletimizin darbeyi yenmesiyle; darbecileri yargılıyoruz ve gereken cezalar veriliyor.

15 Temmuz, Kurtuluş Savaşıyla elde ettiğimiz kazanımları geri demokrasimizi yok etme kalkışmasıydı ama milletimiz Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sokağa dökülerek, askerimiz kışlasında mücadelesini vererek, polisimiz cansiperane şekilde şehit olma pahasına silahlara karşı durarak el birliğiyle darbe teşebbüsünü def etti.

251 şehidimiz, çok sayıda gazimiz var. Bundan sonra da belki şehitler vermeye devam edeceğiz. Ülkemiz üzerindeki planlar bitmedi ama bizim de bu vatan uğruna mücadelemiz hiç bitmeyecek. Atalarımızdan yadigar aldığımız bu cennet vatanı bizden sonrakilere bir karışına dahi en ufak zarar getirmeden teslim etmek hepimizin boynunun borcu.

15 Temmuz etkinliklerini 251 şehidimizi anma olarak yapıyoruz. 15 Temmuz bizim için aynı zamanda bir zafer gecesidir. 15 Temmuz demokrasimizi elde ettiği bir zaferdir. 15 Temmuz ülkemizi emperyalist güçlere karşı, el birliğiyle mücadele ettiği zaferin adıdır. 15 Temmuz hem anma hem de zafer etkinlikleri şeklinde düşünmemiz ve kutlamamız gerekir. Bizden sonraki nesillere de iyi aktarmamız gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.