Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

Haydi Hayırlısı

Haydi Hayırlısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beklenilen Konya ziyareti nihayet gerçekleşti. Yoğun bir kalabalık olduğunu sanırım belirtmeye gerek yoktur. Ben yazımı yazdığım sıralarda Cumhurbaşkanı Erdoğan da Meram Belediyesi’nin binasının açılışını yapıp STK’larla bir toplantı programı yapacaktı.

Genelde Konya’da adettendir. Bir Devlet büyüğü geldiğinde ne hikmetse STK’larla bir toplantı yaptırırlar. Bu toplantının ne anlama geldiğini ben pek anlamıyorum ama muhakkak vardır bir bildikleri…

Gerçi Ahmet Davutoğlu’nun Konya’da seçimlerden önce STK’larla yaptıkları toplantıları düşününce bu STK’ların çok da etkili olduğunu düşünmek anlamsız ama “biz bir etkileri vardır” diye düşünelim.

Her neyse konumuz zaten bunlar değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan her zaman olduğu gibi yine müthiş hitabetiyle çok güzel bir konuşma gerçekleştirdi. Ancak görünen oydu ki yaptığı konuşmada verdiği mesajlar genel anlamda Dünya’ya ama özel anlamda da AB ve ABD’ye idi.

Üzerine basa basa ısrarla terör konusuna değindi. Ve ülkenin geleceği için bu terör bataklığının kurutulması gerekliliğine vurgu yaptı.

Ve en önemli terör örgütlerinden biri olan FETÖ ile ilgili olarak da birkaç kez konuşmasında bu FETÖ mücadelesinin bitmediğini, görevden almaların devam edeceğini belirtti.

Şimdi tabii ki bu hafta bu konuşmaların üzerinde çok duracağız. Haliyle de bu haftadan itibaren Konya’daki değişimleri de takip edeceğiz.

Tüm Konyalılar olarak umut edelim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’den önce mitinglerine Konya’dan başlamasının olumlu yansımalarını görelim.

Temel atma töreni mi dediniz? O konuyu sonra değerlendirelim. Nerelerin temellerinin atıldığını nerelerin açılışının yapıldığını bir sonraki yazımızda değerlendirelim.

Kısaca şunu desek sanırım yeterli olur: Haydi hayırlısı…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR