Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

Değişik bir başkan

Değişik bir başkan

Geçtiğimiz gün çok ilginç bir toplantı vardı ilimizde. Antalya’nın Kemer ilçesindeki oteller birleşmişler Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği adı altında bir araya gelmişler ve Konya’da turizm şirketlerini ziyaret ederek bilgi verip akşamına da bir basın toplantısıyla Konya’nın yerel basınına konu hakkında bilgi vermişler.

Şimdi “ne var ki bunda” diyebilirsiniz. İşi belki de en ilginç kılan bu grup Konya’ya gelirken yanlarına da Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü de almışlar.

Yani düşünebiliyor musunuz; kendi ilçesindeki ticaretin daha da artması ve kendi ilçesindeki esnaf ve iş adamlarının daha çok iş potansiyeline erişmesi anlamında bir belediye başkanı yollara düşüyor ve şehir şehir gezerek yardımcı oluyor.

Belediye Başkanı Mustafa Gül’le biraz da sohbet ettik. Başkan diyor ki: “Ben belediye olarak en fazla geliri otelcilerden ve turizm alanından elde ediyorum. Onlar kazanacaklar ki Belediye de alacağını alabilecek. Onlar kazanamazsa Belediye de alacağını alamayacak.”

Yani aslında “millete hizmet” veya “halk için devlet” politikasının bence en iyi örneği. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunun ispatı…

Bence Başkan Mustafa Gül tek kelimeyle en doğrusunu en iyisini yapıyor. Kemer için gerekeni her zaman yapacağını belirtirken elinden geldiğince tüm Türkiye’de Kemer’in tanıtımı için destek olacağını da söylüyor.

Bu arada Kemer’de yaşayan bir arkadaşımı da aradım ve Belediye Başkanından memnuniyetini sordum. Tüm Kemer halkı başkandan gayet memnunlarmış. Zaten Başkan Gül, 1994-1999 yılları arasında bir dönem başkanlık yaptıktan sonra 2009 ve 2014 seçimlerinde de 2 kere daha belediye başkanlığına adaylığını koymuş ve kazanmış. Yani toplamda bugün belediye başkanlığında 3. dönemini yaşıyor. Zaten bu da aslında halk tarafından sevildiğinin göstergesi…

Bana göre tüm belediye başkanlarına örnek olmalı bu davranış. Eğer kentiniz büyürse belediye de büyür. Eğer kent esnafı fakirleşirse belediye de fakirleşecektir. Aslında iş bu kadar basit…

Bu arada Belediye Başkanı Mustafa Gül bu işi sevdiği için yapıyormuş. Yani Başkan Gül yine ilginç gelecek Belediyeden maaş almıyormuş.

Daha ne olsun?

Bence Kemerliler belediye başkanlarına iyi sahip çıksınlar. Böyle belediye başkanını bu devirde bulmak çok kolay değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR