Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

“Başkent daima başkenttir”

“Başkent daima başkenttir”

“İslam Dünyası Turizm Başkenti” olarak Konya’nın ilan edilmesiyle ilgili Konya’da yapılacak faaliyetlerin tanıtımı ile ilgili olarak dün Konya’nın İdarecileri bir basın toplantısı düzenlediler.
Orada kısaca söylediğimi burada da detaylı olarak ifade etmek istiyorum. 
Konya çok şanslı bir dönem yaşıyor. Tepeden tırnağa “her şey Konya için” olmuş durumda. Belediyecilikte ve politikada uzmanlaşmış bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Merkez ilçelerin sorunlarına oldukça vakıf merkez ilçe belediye başkanlarımız var. Konya’nın ekonomisine, iş adamına, sanayicisine, esnafına sahip çıkan Ticaret Odası Başkanından, ASKON Başkanına, Sanayi Odası Başkanından, Ticaret Borsası Başkanından, MÜSİAD Başkanına kadar çok güçlü bir iş dünyası kadrosu var. Bir üniversiteler şehri olan Konya’da çok üretken rektörlerimiz var. 
Çok çalışkan, dinamik müdürlerimiz, bürokratlarımız var. Konya’nın kültürü adına canını dişine takmış, gece gündüz uğraşan İl Kültür Müdürümüz var. Olağanüstü çalışmalara imza atan çok büyük STK’larımız var.
Ve en önemlisi de tüm bu kadroları bir ahenk içinde, birlik ve beraberlik içinde koordine eden çok değerli bir Valimiz var.
Bu kadrolar arkalarına da Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını almış vaziyette çok başarılı işlere imza atıyorlar.
İşte İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “2016 İslam Dünyası Turizm Başkenti” olarak Konya’yı tercih etmesi de bu başarılı işlerden bir tanesi olarak tarihe geçecektir.
2015 İslam Dünyası Başkenti olarak Kudüs’ün gösterilmesini, 2017 İslam Dünyası Başkenti olarak da Medine’nin gösterilecek olması sanırım bu olayın önemi hakkında az çok bilgi verecektir.
Tabii ki bu konuda da olur olmaz, dayanaksız muhalefet edenler ortaya çıkacaktır. “Şu da olsaydı, bu da olsaydı” gibi laf olsun diye konuşanlar çıkacaktır ama muhalefet ederken bile “hak yememeye” özen gösterilmelidir.
Yıl içerisinde bu faaliyetlerle karşı karşıya kalacağız. Belki eksiklikler de olacak ama önemli olan bu çok özel programlarda Konya’yı ve Türkiye’yi çok iyi temsil edebilmenin hazzını yaşayabilmektir.
Ben bu programların hazırlanmasında emeği geçenlere ve bundan sonra ki süreçte de emeği geçeceklere teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin nezdinde de tüm Konyalı hemşerilerimi kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR