Biz unutmadık…

Aramızdan ayrılalı 3 yıl gibi uzun bir zaman olmasına rağmen ilk günkü gibi hafızalarımızda duran ve her ismi geçtiğinde kendisini rahmet, hayır ve tebessüm ile andığımız bir isimden bahsetmek istedim bu gün; Konya Sevdalısı Emniyet Müdür Yardımcısı ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Erdoğan Akyüz…

 

Erdoğan Akyüz Müdürümüzü bir kez daha gündeme getirmemde ki neden bu gün  (15 Ağustos 2013) ölüm yıldönümü olması idi. 3 yıl önce bu gün yakalandığı bir rahatsızlık sonucu aramızdan ayrılan Erdoğan Müdürümüzü bizler, Konya basınına uzun yıllar 'Polis-Adliye' Muhabiri olarak görev yapan arkadaşlar olarak unutmadık.

 

Her saniyesi ayrı bir anı ile dolu olan Gazetecilik mesleğinde görev yapan bizlerin anılarının büyük bölümünde Erdoğan Akyüz müdürümüz kesinlikle var olmuştur. Hangi bir anısını anlatacaksın ki!

 

Kendisini taklit ettiğimiz bir anda, odasında kendisine yaptığımız tatlı esprilerde, gittiğimiz bir haberde her şeyden ve hepsinden önemlisi POLİS HATIRA ORMANI'nın oluşmasında kendisinin çabalarına ortak olduğumuz günlerde mutlaka bizlerde tatlı bir anı bırakmıştır Erdoğan Müdürüm…

 

Erdoğan Akyüz Müdürüm de yapısı ile insanlığı ile yardımseverliliği ile yüzünün güleçliği ile kısacası kendisini tanıma fırsatı bulduğumuz yaklaşık 15 yıl içerisinde sadece bize değil etrafındaki herkese unutulmayacak bir hatıra yumağı bırakıp gitti.

 

Aslında  Erdoğan Müdürümüzün sadece bize değil Konya'ya ve özellikle Konya Emniyet Müdürlüğü Teşkilatına bıraktığı en güzel hatıra ne biliyor musunuz? 'Polis Hatıra Ormanı'…Evet Polis Hatıra Ormanı'nın oluşmasında görev yapan tüm arkadaşların göz ardı edilmeyecek emekleri var. Ancak herkes bilir ki Erdoğan Akyüz Müdürümüzün bu ormanın oluşmasında ki emekleri kesinlikle hafife alınmaz ve inkar edilemez.

 

Birbirinden güzel binlerce ağaç tarafından oluşturulan ve Ankara yolu üzerindeki kum ocaklarının oluşturduğu kuraklığı kucaklayarak kapatırcasına yükselen ağaçların hemen hepsinde Erdoğan müdürümüzün alın teri var. Ben şahsen iyi biliyorum hafta sonlarının büyük bölümünü ailesi ile birlikte Polis Ormanının fidanlarının ve ağaçlarının bakımı için orada geçirirdi.

  

Konya'da 10 yılı aşkın bir süre boyunca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Pasaport Şube Müdürlüğü ve Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinin yanı sıra; 'POLİS HATIRA ORMANI'NDAN SORUMLU EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI' olarak görev yapan Osmaniyeli  Konya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdoğan Akyüz, müdürümüzün isminin bu ormana verilmesini daha önce de bir kaç kez gündeme getirmiştik. Ancak bu güne kadar bir yanıt alamadık. Bu gün Erdoğan Akyüz Müdürümüzün ölüm yıldönümünde yetkililerden bir kez daha özellikle istiyoruz.

 

Polis Ormanı ve Erdoğan Akyüz'ü bir arada düşünmeniz için sayın müdürümü kısaca tanıtmak gerekirse; Polis Ormanı'nda ayrı bir kişi oluverirdi Erdoğan abi, sanki Emniyet Müdürü değil bir çiftçi. Bir bakarsınız elinde küçük bir fidan ve bir çapa fidan diker.

 

 

Bir bakarsınız bir kepçe operatörü, bir bakarsınız elinde kazma kürek fidanların su arklarını açan bir bahçıvan. Bir bakarsınız traktör üzerinde bir köylü… Böyle birisi idi Erdoğan abi… Ve böylesine sevdalı idi Polis Hatıra Ormanına…

 

Şimdi Emniyet Müdürümüz sayın Mevlüt Demir'den haddimiz olmayarak bir kez daha rica ediyoruz. Gelin bu ormanın oluşmasında olağanüstü gayretleri olan, hemen her fidanın toprağına alnının teri damlayan rahmetli Erdoğan Akyüz ağabeyimizin ismini burada yaşatın. 

 

Kendine has üslubu, yıllarca peşini bırakmayan kısık sesinin verdiği ayrıcalığı, hiçbir zaman gülümsemesini eksik etmeyen siması ile herkesin sevgisini kazanan, kısacası herkesin gönlünde herkese nasip olmayacak bir TAHT kuran Erdoğan Akyüz. Müdürüm bunu fazlası ile hak eden bir isim.  

 

2013 yılında vefat ettiği zaman bir kez daha gündeme getirmiştim, bu ormanın isminin, 'Erdoğan Akyüz Polis Hatıra Ormanı'  olarak anılmasını. Ama olmadı

 

Aslen Osmaniyeli olmasına rağmen 4 evladını da burada yetiştiren, emekli olduktan sonra bile Konya'ya olan sevdası yüzünden burayı terk etmeyen Erdoğan Akyüz Müdürüme gelin bunu çok görmeyin. İnşallah Erdoğan Akyüz'ün tüm sevdiklerinin bu arzusu yerine gelir… Ne dersiniz iyi olmaz mı?

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar