Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Yine İsrail yine zulüm

Siyonist devlet İsrail yine kan döktü, yine katliam yaptı. Arkasına ABD’yi alarak Gazze’de Müslüman Filistinlilere gerçek mermi kullanan Siyonistler, bütün dünyanın gözü önünde katliam yapmakta ve birkaç ülke dışında buna dur diyen çıkmamakta.

Parçalanmış İslam aleminde Türkiye ve birkaç ülke dışında bu katliama herkes sessiz kalmaktadır. Artık “kahrolsun İsrail” diye bağırmanın da bir faydası kalmadı. İsrail mallarına boykotun ise hiçbir caydırıcı yönü olmadı.

Artık sokaklarda slogan atmanın “kahrolsun İsrail” diye bağırmanın ve döğünüp ağlamanın zamanı geçmiştir. Artık Müslüman ülkeler olarak bir araya gelmedikçe, birlik içinde hareket etmedikçe katil Siyonist İsrail baskılarına devam edecektir.

Şahsım adına söyleyebilirim ki; yıllardır süregelen bir haksızlık ve zulüm, bana başka bir şey yapmayı öğretmediyse eğer, ağlamaya da hakkım olmadığını düşünüyorum.    Ortadoğu’dan ümidim yok lâkin Türkiye olarak aklı başında stratejiler geliştirmek ve bunu karşımızdakinin oyunu ile oynamak durumunda ve zorundayız.

Kan üzerine kurulan işgalci Siyonist İsrail,  mevcudiyetini de kan alarak devam ettirmeye çalışıyor. En büyük destekçisi ABD ise katliamlar karşısında yine de Filistinlileri suçluyor. ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı alarak Ortadoğu’da fitili ateşleyen ABD, yine kendisine yakışanı yapıyor.

Kudüs’ün Müslüman alemi için ne kadar önemli olduğunu bilen ABD ve İsrail, buna rağmen katliamlarına ve Kudüs’ü ele geçirmeye devam ediyor.Müslüman alemi şunu unutmamalıdır ki, bugün Kudüs’ün gidişine göz yumduğumuz takdirde yarın Mekke ve Medine’ye sıra gelecektir. Yer yüzünü cehenneme çevirip ardından  “her şey barış (!) için” masallarını dinlemeye devam  edeceğiz.

59 Filistinli Müslümanın şehit edildiği son olaylarda Türkiye yine üzerine düşeni fazlası ile yerine getirmeye çalışıyor. Filistinli şehitlerin anısına üç günlük ulusal yas ilan edildi. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler İsrail zulmünü lanetledi.

Ancak yukarıda da belirttiğim gibi “kahrolsun İsrail” sloganı atarak evimize dönme zamanı geçmiştir. Müslüman aleminin birlik ve beraberliği için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Birleşmiş Milletler kararına rağmen Kudüs’e büyükelçilik açan ABD, ortalığı karıştıran bir ülke konumundadır.

Ancak daha acısı Filistinde Müslümanlar şehit olurken Arap dünyasının ilgisizliğidir. Mübarek Ramazan arefesinde Müslüman Filistinliler şehit edilirken Arap dünyasından birkaç cılız sesten başka ses çıkmamaktadır. Artık Arapların ilgisizliği bizim için bahane olmamalıdır. Yeni Türkiye ve güçlü yönetimi artık vicdanının sesini dinleyen cesur bir ülkedir. İslam aleminin hakkını ve hukukunu her platform ve ortamda kollayacak, mazlum Müslümanların haykıran sesi olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.