Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Türkiye’nin önünü kesemeyecekler

24 Haziran seçimlerine artık sayılı günler kalmasına rağmen ülkemizin gelişmişliğini ve Yeni Türkiye’yi içine sindiremeyen bazı kesimlerin ekonomik kaos planları da artarak devam etmektedir. Dolar üzerinden ülkemiz ekonomisini vurmaya çalışanların emelleri boşa gidecektir.

 

2002 yılına kadar çeşitli uluslar arası kurum ve kuruluşların yönlendirmesi ile adeta yaz boz tahtasına dönen Türk ekonomisi, Ak Parti’nin iktidara gelmesi ile bu yabancı boyunduruktan kurtulmuş, kendisine güvenen bir ekonomiye sahip olmuştu. Daha sonra yapılan çalışmalar ve uygulanan tutarlı politikalar ile yabancı kuruluşlarla olan ilişkiler en aza indirgenmiş ve ülkemiz ekonomisi kendi düşünce ve programıyla adeta devleşmişti.

 

Artık ne yaparlarsa yapsınlar şunu herkes bilmelidir. Geleceğin Türkiye’si bugünden daha iyi ve daha güçlü olacak. Çünkü Türkiye  bütün gücünü  ve enerjisini  bu yönde harcamaya devam ediyor. Sadece kendi dünyasıyla uğraşan içine kapanan bir yönetim anlayışından uzak tüm dünyada ki gelişmeleri yakından takip eden bir anlayışın hakim olması için efor sarf ediyor. Artık hepimizin  tek derdi  Türkiye’yi büyüterek, yepyeni ufuklara daha güçlü bir şekilde taşımaktır.
 
Elbette bunu istemeyen şer odakları ve onların maşaları boş durmayacak, durmuyorlar da. Onlarda ülkemizin ilerleyişini yavaşlatmak ya da durdurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. 24 Haziran tarihi, ülkemiz açısından kurulacak olan yeni bir sistemin işlerliği bakımından bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle ülkemizin gelecek asrına yönelik tercihini 24 Haziran tarihinde hep birlikte yapacağız. Ülkemize silah doğrultan son teröristi imha edene kadar bize durmak yok.Artık hiçbir şeytani örgüt bu ülke insanının ve analarımızın gözyaşını dökemeyecek, buna asla fırsat vermeyeceğiz ve bu anlamda kararlı bir şekilde sonuna kadar mücadele edeceğiz.
 
Ülkemize her yerden saldırıyorlar. Terör belasını başımıza musallat ederek yıllarca bizi uğraştırdılar. Ülkemizi parçalamaya ve bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. En son 15 Temmuz darbe girişimine yeltendiler. Her yolu denediler. Ancak çok şükür milletimizin feraseti ve milli cesareti ülkemize çekilmek istenen tüm operasyonları bertaraf etti. Ellerinde son oynadıkları koz olan sadece ekonomi kozu kaldı. Tek dertleri ekonomimizi batırmak, bitirmek ve yok etmek. Olmadık vakitlerde, piyasaların bile kapalı olduğu saatlerde planlı bir girişimle ekonomimize saldırmaya devam ediyorlar. Özellikle son dönemde ekonomimize yönelik ağır bir saldırıyla karşı karşıyayız. Ancak Türkiye’ye tarihin en büyük ekonomi operasyonunu çekenler bilsinler ki, bizim çalışma performansımızı, çalışma gücümüzü, heyecanımızı ve büyüme hızımızı asla durduramayacaklar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.