Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Türk askeri yeni efsaneler yazıyor

Türk askeri yeni efsaneler yazıyor

Fırat’ın doğusuna yapılan ve 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı harekatı büyük bir kararlılık, cesaret ve kahramanlıklarla devam ediyor. Türk kamuoyunun çok büyük bölümünden de desteğini alan harekat, terör örgütüne Suriye’nin doğusunu dar ediyor.

Bazı vatan, devlet, birlik ve beraberlikten bihaber olan sözde sanatcı ve sözde aydınların kara propagandasına da vatandaşın ve yetkililerin cevabı çok sert olmaktadır. Amaçları bu harekâtın altını boşaltmak olan bu kişileri Türk Milleti asla unutmayacaktır.

Demokratik söylem adı altında insanın yaşadığı ve havasını soluduğu ülkenin çıkarlarına ters düşecek şekilde söylem geliştirmesi hangi aidiyet duygusunun dışa vuruşudur bilemiyorum. Diğer yandan, ailece terör örgütü ile sürdürdükleri bağ bilinirken Esed/Esad seviciliğinin sebebini anlamak ta güç.

ABD ve Rusya ikisi birlikte Birleşmiş Milletlerde “karışmayalım” tavrı takındılar. Bu bana göre üstü örtülü destektir. ABD aynı zamanda desteklemediğini de açıkladı, ancak sözden öteye gidemedi. İran destek vermedi, bence YPG´yi desteklediğinden değil, aynı işi neden kendisi yapmadığı içindir. Bunun yanında İsveç, Suudi Arabistan, Hollanda, Mısır, Kanada, Danimarka, Finlandiya destek vermeyen ülkeler arasında. Her zaman yaygara koparan Yunanistan dilini yutmuş durumda, susmasının anlamını doğru okumak gerekiyor…

Pakistan, KKTC ve Katar her zamanki gibi tam destek verdi. Macaristan ve İspanya uluslararası kamuoyunda destek veriyorlar. Mısır çağrısı ile toplanan Arap Birliği, “istila” diyerek çirkince saldırıyor. Harekât Bölgesi tamamen YPG işgali altındayken, Türkiye´ye işgalci demek hiçbir akla sığmamaktadır.

Türkiye´nin işgal gibi bir emeli hiç olmamıştır. Türk Ordusunun orada olmasının sebebi “Muhtemel bir kukla devlet kurulmasını engellemek” tir, bu da geleceğini güvence altına almak için en doğal hakkıdır. Suriye rejiminin kukla devleti engelleme becerisi olmadığına göre uluslararası hukuk bu yetkiyi kim zarar görecekse ona tanır, o da biziz.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri harekatın daha beşinci gününde olmamıza rağmen bir çok yerleşim yerini PKK’nın uzantısı YPG terör örgütünden kurtarmıştır. Son açıklamalara göre de 550 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Suriye Milli Ordusu ile birlikte yeni efsaneler yazan Türk Silahlı Kuvvetleri kimsenin yapamadıklarını yaparak ve adeta iğne ile kuyu kazarcasına bir harekat ile dünyaya parmak ısıttırmaktadır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.