Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Terörün kökü kazınıyor

Son yıllarda kararlı ve planlı bir şekilde yapılan terörle mücadelenin meyvelerini almaya başladık. Yaklaşık 30 yıldır kökü dışarıda olan ancak kirli eli ülkemizin üzerinde olan ve emperyalist ülkelerin maşalığını yapan eli kanlı terör örgütü PKK ve onun diğer yan kolları artık dağılma sürecine girmiştir.

Şimdiye kadar yapmadıkları kötülük kalmayan, beşikteki çocuklara dahi kurşun sıkmaktan çekinmeyen şerefsiz teröristler, şimdi Türk güvenlik güçlerinin kararlılığı karşısında her biri ayrı köşelere saklanmaya çalışıyor.

Milli birlik ve beraberliğimizi bozmak adına her türlü adiliği yapmaktan geri kalmayan PKK ve onun içerideki yandaşları artık Türk adaleti önünde hesap vermekte. Toplumsal terör olayları ile ülkemizde kaos yaratmaya çalışan bu hain örgüt, şimdi hapishanelerde hesap veriyor.

Hükümetin olumlu ve kararlı duruşu sayesinde artık amaçlarına ulaşamayacağını anlayan hain terör örgütleri, birer birer teslim olmaya başladı. Ancak hainlik genlerine işlemiş olan bu hain terör örgütlerine yeniden bir ortam sağlamamak adına hepimize büyük görevler düşmektedir.

Bir kere kısasa kısas esastır diyerek “idam” cezası çıkarılmalıdır. Haince ve kahpece şehit ettikleri kahraman güvenlik güçlerimizin intikamı böylece alınmalıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “önüme gelirse imzalarım” dediği “idam” cezası bir an önce meclisten geçmelidir.

Daha sonra hükümetin yaptığı gibi Doğu ve Güneydoğu ülkelerine özel sektör yatırım yaparak buradaki insanlarımıza istihdam sağlamalı ve buralarda yüksek hıza ulaşan göçü önlemelidir. Yıllardır terörün mağduru olan bölge insanına ekonomik olarakta rahat nefes alması sağlanmalıdır. Devlet son yıllarda bu bölgelere hatırı sayılır yatırımlar yapmaktadır.

En önemlisi de bu bölgelere kültürel ve sportif tesisler yapılarak gençlerin boş zamanlarını güzel işlerle doldurması sağlanmalıdır. Buralara yapılacak olan sosyal ve kültürel yatırımlar ile bölge insanının hain düşünceli kişilere yem olması önlenmelidir.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde bulunan ve tarihi turizmi ve doğası ile nice güzellikleri bağrında barındıran illerimize turizm amaçlı seyahatler düzenleyerek buraların tanıtımına katkıda bulunulmalıdır. Bir Mardin, bir Şanlıurfa, bir Diyarbakır her zaman görülmesi güzel olan şehirlerimizdir. Tatillerimizi bu illerde geçirerek buralarını görmek bölge insanına destek vermek ve onlarla birlikte olduğumuzu göstermek çok önemlidir. Terörü devlet, millet ve bölge insanı işbirliği ile sona erdirmeliyiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.