Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Terör her yerde terördür

Terör her yerde terördür

Tarih boyunca ülkemiz terör belasından bir türlü kurtulamadı. Ne zaman ülkemizde ekonomik ve siyasal anlamda büyük bir kıpırdanma ve yükselme ivmesi görüldüğünde iç ve dış düşmanlarımız terörü başımıza bela etmektedir. Batının göstermiş olduğu çifte standart adeta terör ve terör yandaşlarını cesaretlendirmektedir.

 

 

Aslında bilmiyorlar ki, öldürmeyi, yok etmeyi, katliam yapmayı meslek edinmiş canavarlar; kimi zaman New York ve Boston'da, kimi zaman Paris ve Madrid'de, kimi zaman da Tokyo ve Londra'da ortaya çıkmaktadır. Bu beşeriyet defoları, bu insan müsveddeleri şeytani planların, kaos projelerinin tetikçisi ve piyonları olarak arka arkaya cinayet işlemektedir.

 

 

Son olarak Brüksel'de patlayan bombalara tepki gösterip, Ankara ve İstanbul'daki caniliklere suskun kalmak; Paris'teki terör saldırılarına karşı kıyameti kopartıp Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Suruç, Şam, Bağdat ve daha nice şehirlerdeki faciaları görmezden gelmek affedilmez bir çifte standarttır.

 

Hans için ağlayanlar, John için üzülenler; sıra Ahmet'e, Mehmed'e, Muhammed'e gelince tam bir çelişki yumağına dönüşmektedir. Maalesef Batı bu kayıtsızlığın içine çoktan yuvarlanmıştır

 

Batı ülkelerine yapılan terörist eylemler aylarca gündemi işgal ederken Pakistan'ın Lahor, Yemen'in Aden ve Irak'ın İskenderiye ve Tazehurmatu'daki terör saldırılarına Batının duyarsız kalması, buralardaki ölen insanların gündeme gelmemesi çok manidardır.

 

 

Batılıların mantığına göre, öldürülen Türk ise sızlanmak gereksiz ve zaman kaybıdır. Nasılsa amaçlanan budur. Fakat terör bumerang gibi dönüp sahibini vurduğu zaman batı ayağa kalkmaktadır. Brüksel'de, PKK'lılar sözde taziye çadırı kurarken hiç rahatsız olmayanların, yine bu terör örgütüyle akraba olan cinayet örgütlerinin kendilerine dokunması karşısında isyan etmeleri inandırıcı değildir.

 

Terör her yerde terördür. Terörün dini, milliyeti, yöresi ve ülkesi yoktur. Terörist eylemler utanç verici, aşağıların da aşağısı bir saldırganlık örneğidir. İnsanın hayat ve varlık haklarına yönelik eylemler bir katliamdır, insanlık suçu ve ayıbıdır. Hiçbir gerekçe ve hedef, sivil ve masum insanların hunharca öldürülmesini haklı ve meşru kılamayacaktır

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR